de ani Fără Frică...

Publicat 14 Nov 2019 | Reactualizat 05 Dec 2019 | Expiră 14 Dec 2019

Programator productie si necesar de materiale

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Administrativ / Logistica, Productie

Candidatul ideal

Profilul dvs.:
• Studii finalizate (cu accent pe logistică, dirijarea procesului de fabricație sau asemănător)
• Experiență de mai mulți ani ca și programator de producție și achizitor într-un mediu de producție
• Vastă experiență în domeniul programării producției inclusiv în domeniul conceptelor moderne de coordonare (de ex. metoda Kanban)
• Cunoștințe de MS-Office precum și cunostinte profunde despre sistemele ERP în domeniile planificării, planificării producției, gestionării materialelor.
• Gândire întreprinzătoare și rațională în privința costurilor
• Mod de lucru orientat către scop, capacitate de lucru în echipă
• Capacitate de comunicare în limba engleză, cunoștințele de limba germană reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

Sarcinile dvs.:
• Planificarea comenzilor de fabricație, optimizată în funcție de termene și de capacitate
• Urmărirea derulării proceselor de fabricație pentru a asigura respectarea termenelor
• Programarea necesarului de materiale și achiziționarea acestora de la fabrica principală din Germania
• Înregistrarea în sistemul de planificare a resurselor întreprinderii și gestionarea datelor de bază privind producția
• Dispoziția, urmărirea și întreținerea stocului
• Supravegherea și realizarea inventarelor
• Implementarea „Local Sourcing“ și achiziționarea combustibilului și a materialelor auxiliare
• Manipularea în siguranță a sistemelor ERP.

Firma Nicolay Romania, cu sediul in Tirgu Mures, este o membra a grupului de firme Nicolay, din Germania, cu activitate pe plan international, specialistul de top în sisteme de cablu, conectori şi senzori de înaltă calitate în tehnica medicală.

Programator productie si necesar de materiale  -  Sc Nicolay Romania Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles