Programator PHP & MySQL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 1500 - 2500 EUR
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:
- cunostinte de PHP & MySQL
- cunostinte medii de HTML & CSS, jQuery & Ajax
- sa fii familiarizat cu OOP
- sa ai experinta profesionala in proiecte dezvoltate in PHP & MySQL
- sa fi lucrat cu CMS-uri precum Cs-cart (avantaj), Opencart, Magento, PrestaShop

Nice to have:
- cunostinte/experienta cu librarii/frameworks de javascript precum React, Node, Angular, Express
- cunostinta/experienta cu baza de date noSQL (mongo db)
- cunostinta/experienta cu REST API

Descrierea jobului

- colaborarea cu restul echipei in vederea dezvoltarii de aplicatii web.
- dezvoltarea si adaptarea solutiilor de e-commerce, in functie de specificul si cerintele fiecarui proiect;
- optimizare cod si fine tuning in contexte variate (cresteri de trafic, resurse server etc);
- dezvoltarea de noi aplicatii in PHP de la concept pana la lansare, folosind framework-uri cunoscute.
- respectarea deadline-urilor
- asigurarea securitatii si functionarii ulterioare a site-urilor realizate
- abilitatea de a lucra coordonat in echipa, dar si individual, cu minima supervizare;
- propunerea de solutii tehnice si de arhitectura pentru dezvoltari ulterioare.

Suntem o agentie de Marketing Digital & eCommerce axata pe performanta, specializata in managementul magazinelor online pentru clienti din diverse domenii. Iti oferim un loc in echipa unde sa te simti bine si sa evoluezi, unde ideile tale sunt apreciate iar efortul rasplatit. Punem pret pe loialitate, diplomatie, inteligenta, ambitie, respect si buna dispozitie. Birou Bucuresti - birou in zona Regie (Semanatoarea/Crangasi/Grozavesti)

Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos