Programator PHP , JAVA, NET remote

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 5000 - 10000 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Programator PHP
  • Studii tehnice finalizate
  • Capacitatea de înțelegere rapidă a funcționalităților soluțiilor software;
  • Capacitatea de asimilare rapidă a informațiilor noi;
  • Cunoștințe medii-avansate de programare PHP și MySql:
  • Cunoștințe medii-avansate de programare JavaScript/jQUERY/AJAX;
  • Cunoștințe medii-avansate HTML și CSS;
Programator .Net
  • Studii superioare finalizate în domeniul IT.
  • Experiență minim 2 ani în ASP; .NET, MVC .
  • Cunoștințe solide/ avansate de .NET, C#, SQL, CSS, Java Script, JQuery.
  • Cunoștințe aprofundate cu privire la activitatea de dezvoltare software, prin care se realizează aplicații web.
  • Cunoștințe aprofundate în configurarea platformelor software.
  • Cunoștințe aprofundate în crearea bazelor de date.
  • Cunoștințe aprofundate în elaborarea conținutului paginilor web ținând cont de ușurința în exploatare, portabilitate și extensabilitate.
  • Cunoștințe aprofundate în verificarea funcţionalitatii aplicaţiilor.
  • Cunoștințe aprofundate în identificarea si corectarea disfuncţionalităţilor.
  • Cunoștințe aprofundate în stabilirea proceselor funcţionale ale aplicaţiilor.
  • Abilități bune de comunicare scrisă și verbală.
  • Atitudine pozitivă.
  • Spirit de echipă.
  • Capacitate de învațare.
Programator JAVA
  • Experiență în dezvoltarea de aplicații Web utilizând tehnologii Java (JSP, Servlets).
  • Programator Java mediu (1-2 ani experiență)
  • Experiență Java EE, EJB, SOA.
  • Cunoștințe HTML, CSS, JS/JQuery.
  • Abilități bune de comunicare scrisă și întocmire documentații tehnice.
  • Spirit de echipă și capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare.
  • Capacitate de învățare și implementare rapidă de noi tehnologii.
  • Cunoștințe avansate de limba engleză.

Descrierea jobului

  • Dezvoltare de aplicatii utilizand HTML, CSS, PHP, JavaScript/jQUERY/AJAX;
  • Realizarea bazei de date folosind SQL, MySQL, PostgreSQL;
  • Functionalitati utilizand jQuery si alte librarii;
  • Design realizat utilizand bootstrap.
  • Dezvoltarea aplicațiior software.
  • Testarea funcționalității aplicațiilor dezvoltate.
  • Asigurarea coerenței tehnice a soluțiilor dezvoltate.
  • Identificarea soluțiilor de integrare pentru cerințele noi și modificarea aplicațiilor existente.
  • Asigurarea calității proiectelor livrate ținând cont de termene limită.
  • Realizare de clase/module/aplicații Java Enterprise Edition J2SE cu utilizarea tehnologiilor și mediului de dezvoltare specific.
  • Asigurarea coerenței tehnice a soluțiilor dezvoltate și a corelării cu specificațiile de proiectare.
  • Testarea funcționalităților dezvoltate.
  • Suport pentru tranziția în producție a soluțiilor dezvoltate.
  • Comunicare cu partenerii din cadrul proiectului pe diverse subiecte de natură tehnică ce intră în sarcina postului.
Ce oferim :
  • Salariu fix corespunzator cu experienta 5.000 - 10.000 RON
  • Instrumente de lucru
  • Alte beneficii
  • Training de specialitate la sediul firmei in Sibiu

Descrierea companiei

Soluţii Software Integrate

Datorită celor peste 300 de implementări de success la clienţi din toată ţara, am reuşit să ne distingem ca unul dintre principalii implementatori de soluţii integrate din România. Experienţa noastră de 20 ani în domeniul IT&C ne ajută să venim în întampinarea nevoilor clienţilor noştri cu cele mai bune soluţii, fie dezvoltate intern, fie provenite de la partenerii noştri, lideri în tehnologie la nivel global, precum Microsoft, IBM, Cisco, Lenovo.

Despre noi - https://www.indsoft.ro/

Publicat 21 iun. 2021 Expiră 21 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos