Publicat 27 Ian 2017 | Reactualizat 25 Feb 2017 | Expiră 27 Feb 2017

Programator .Net Developer

3 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Căutăm OAMENI inteligenți și pasionați de programare. Dacă știi foarte bine programare şi cunoşti tehnologiile relevante pentru noi (sau cel puţin o parte din ele), ai suficientă experienţă în proiecte reale și te poţi acomoda ușor cu tehnologii noi, vrem să te cunoaștem!

Tehnologii
.Net Framework (4.5 - 1.0), C#, ASP.NET (MVC & WebForms), WPF, WCF, WWF, Entity Framework, SQL Server, Reporting Services, SharePoint, SQL Server SSAS & SSIS, C++, WIX, HTML5, JavaScript, jQuery, Angular

La ce ne aşteptăm...
Să fii capabil să găsești soluții la probleme tehnice. Să fii o persoană autonomă căreia i se pot aloca sarcini (task-uri) de lungă durată (1-2 luni), fiind capabil să te organizezi singur pentru a le finaliza cu succes.

Cerințe...
• Absolvent al unei facultăți tehnice, adică o facultate în care matematica era disciplină de bază;
• Minim 2 ani experiență de dezvoltare folosind Microsoft .Net Framework;
• Cunoștințe foarte bune de limba engleză;
• Cunoștințe excelente de limba română (criteriu eliminatoriu);
• Certificări Microsoft (avantaj);
• Premii la concursuri de informatică (avantaj);
• Simțul umorului (mare avantaj);
• Dacă ești un guru în ale programării, vino să ne cunoaștem chiar dacă nu respecți cerințele de mai sus.

Descrierea jobului

La ce să te aştepţi:
• Vei participa consultativ la analizarea cerințelor și redactarea specificațiilor tehnice;
• Vei participa la proiectarea soluțiilor (arhitectură și design);
• Vei dezvolta componentele cheie în cadrul proiectelor în care vei fi implicat;
• Vei participa la mentenanța aplicațiilor ulterior instalării în producție;
• Îți vei îndruma colegii juniori în călătoria lor iniţiatică.

Dacă vrei sa afli mai multe, trimite un cv și vino să te cunoaștem!

Descrierea companiei

De ce Essensys?
• Pentru că punem preț pe fapte, nu pe vorbe;
• Pentru că apreciem valoarea umană, inteligența și talentul tehnic;
• Pentru că știm că nu suntem perfecți, dar încercăm să fim mai buni;
• Pentru că știm că nu știm, dar încercăm să învățăm;
• Pentru că ne respectăm munca și clienții;
• Pentru că suntem pasionați de tehnologie;
• Pentru că avem proiecte foarte diverse, interesante și nu prea ne plictisim;
• Pentru că încercăm să fim corecți dar uneori greșim;
• Pentru că nu acceptăm eșecul indiferent de costuri.

Mai multe pe www.essensys.ro

Programator .Net Developer  -  ESSENSYS Software Solutions

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă