Programator Junior- Academia de Software, Bucuresti & Brasov

ESSENSYS SOFTWARE - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ce căutăm:
  • Absolvent sau student în ultimul an la o facultate cu profil tehnic;
  • Dorința de învăța să lucrezi cu tehnologii noi și a asimila multă informație într-un timp scurt;
  • Autonomie. Odată primit taskul, te organizezi singur și îl finalizezi cu succes.
Cerințe minime:
  • Student sau absolvent de facultate tehnică, o facultate în care matematica e disciplină de bază;
  • Cunoștințe bune de limbă engleză.
Reprezintă un avantaj:
  • Certificări Microsoft;
  • Premii la concursuri de informatică;
  • Proiecte personale ce țin de domeniul programării și al informaticii.

Descrierea jobului

Ce este Academia de Software?
  • Este un program educațional dezvoltat de Essensys Software care se adresează studenților în ultimul an de facultate și absolvenților cu profil tehnic (Automatică și Calculatoare, Matematică, Infromatică, Electronică, Fizică, Cibernetică);
  • Trebuie să înțelegi de la început că este un job full-time plătit, care debutează cu un training intensiv de 2 luni;

Cum se întâmplă lucrurile:
  • Training: 01 Iulie 2022 – 01 Septembrie 2022;
  • Programator junior în Essenys Software: Vei fi alocat imediat într-o echipă și vei începe să lucrezi la proiecte reale.

Tehnologiile pe care le vei învăța:
C#, .Net Framework Core, ASP.NET MVC Core, Entity Framework Core, SQL Server, HTML, JavaScript, jQuery, Knockout JS, React JS, Visual Studio, TFS/Git, Software Development.

Ce oferim:
  • Un mediu de lucru agil, care încurajează inițiativele proprii și inovația și un pachet salarial și de beneficii din care nu lipsesc:
  • Bonusuri în funcție de performanță;
  • Independență și program de lucru flexibil;
  • Abonament privat de sănătate;
  • Resurse pentru învățare și dezvoltare profesională;
  • Program intern de certificări;

Descrierea companiei

Despre noi:
Essensys Software este un furnizor premium de servicii software end-to-end din România. Compania a fost fondată în 2005, iar în cei peste 17 ani de activitate am dezvoltat mai mult de 100 de proiecte de succes pentru clienții noștri din domeniul bancar, financiar, aeronautic sau naval. Din portofoliul de clienți fac parte Microsoft, Xerox, ING, BCR Erste sau Reuters. Cu birouri în București și Brașov, Essensys livrează soluții software nu doar în România, ci și în SUA, Canada, Germania, Țările de Jos, Anglia și Libia.
Compania este Microsoft Certified Partner, ESRI Silver Partner, iar serviciile de dezvoltare sunt certificate ISO 9001 și recunoscute de către International Certification Network (IQNet).

Quality software. On time. Every time.
Vezi mai multe despre noi pe www.essensys.ro
Află mai multe despre rolul tău sau aplică aici: jobs@essensys.ro

Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos