Publicat 21 Feb 2018 | Reactualizat 21 Mar 2018 | Expiră 24 Mar 2018

Programator Javascript cu experienta

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
• cunostinte solide Javascript, JQuery, Socket.io, Node.js;
• cunostinte solide streaming audio/video in general, prin WebRTC in mod special (MediaStream API, RTCPeerConnection, signaling in SIP sau XMPP, servere TURN si ICE);
• cunostinte bune PHP, HTML5 si CSS3;
• cunostinte bune in utilizarea unui mediu de dezvoltare conceput pentru lucrul in echipa, la distanta;
• experienta in lucrul cu baze de date cu multiple inregistrari (MySQL);
• capacitatea de a putea lucra de la domiciliu;

Constituie avantaj:
• experienta in lucrul cu tehnologii streaming audio/video in general (codec-uri, transcodare, transport, etc.);
• experienta in lucrul cu sisteme Linux distribuite (load balancing);

Descrierea jobului

Descrierea postului:
• dezvoltarea si implementarea unei aplicatii software complexe care sa asigure comunicarea audio/video si text intr-un sistem multi chat-room, compatibila cu toate browserele existente;
• personalizarea, intretinerea si extinderea aplicatiilor existente, odata ce acestea au fost dezvoltate;
• mentoring pentru membrii juniori care se vor adauga echipei in timp;

Oferta (bonusuri, beneficii):
• sansa de a lucra numai cu hardware si tehnologii de ultima ora, puse la dispozitie de companie;
• posibilitatea unui program flexibil, in confortul propriului domiciliu;
• salariu net de peste 2,000 EUR/luna în acord cu standardul de performanta si expertiza ceruta.

Compania noastra activeaza pe piata de peste 13 ani, oferind solutii de streaming full-duplex audio/video distribuite pe web.

Expirat
Programator Javascript cu experienta  -  Citavian SRL