Publicat 16 Apr 2019 | Reactualizat 20 Mai 2019 | Expiră 25 Mai 2019

Programator Java Midlle/Senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm o persoană inteligentă, descurcăreaţă, capabilă să realizeze sarcini independente fără supraveghere, dar şi să colaboreze îndeaproape cu alţi membri ai echipei. Proiectele actuale necesită implementarea şi testarea de noi funcţii, precum şi dezvoltarea de soluţii complementare.

Daca esti pasionat de Java si ai experienta necesara in dezvoltare aplicatii Java, atunci te asteptam sa vii alaturi de noi.

Cerinte:

  • studii universitare de specialitate finalizate sau in an terminal;
  • minim 3 ani experienta de lucru cu limbajul de programare JAVA obligatoriu;
  • cunostinte bune de JavaScript, HTML, XML, baze de date (SQL Server, Oracle, PostgreSQL), SQL PL/SQL;
  • utilizezi aplicatii si tehnologii ca Intellij IDEA, Jira, Confluence, Bitbuckett, Jenkins, Maven
  • ai realizat aplicatii in J2EE (Angular JS, Spring, Hibernate, WebServices);
  • ai dezvoltat module de backend (ESB, XML, XSLT, JMS, JSON);
  • spirit de echipa si capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare;
  • disponibilitate de invatare si implementare de noi tehnologii;
  • abilitate in rezolvarea rapida a problemelor, reactie adecvata la situatii urgente si factori de stres;
  • limba engleza – nivel avansat.

Reprezinta un avantaj:
  • experienta in utilizarea IDE Netbeans sau Eclipse;
  • experienta de lucru cu servere de aplicatii Java (Apache Tomcat, Oracle WebLogic)
  • web service WSDL, SOAP, XML;
  • experienta de lucru in echipa.

Descrierea jobului

Oferta:

  • Contract pe perioadă nedeterminată (cu perioadă de probă);
  • Salariu atractiv, tichete de masa in format electronic;
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională; Instruire pe proiect; Proiecte interesante
  • Posibilitatea de a învăţa în cadrul echipei;
  • Facilităţi sociale: asigurare medicală privată şi abonament activităţi sportive;
  • Program de lucru flexibil;
  • Acces rapid la sediul firmei (zona Metrou Pipera).

Compania noastră furnizează soluţii de telecomunicaţii şi IT complete pentru guvern, transporturi şi alte industrii.

Divizia de Dezvoltare este un departament al RADCOM specializat în dezvoltarea de software pentru aplicaţii de telecomunicaţii. Pe măsură ce interesul şi nevoile au crescut în România, am concentrat dezvoltarea pe componente disponibile 24 de ore şi pe soluţii pentru operatorii de comunicaţii mobile, dar am şi adus mai aproape tehnologia telecomunicaţiilor de diferiţi utilizatori.

Avem o reputaţie pe deplin meritată furnizând produse care sunt de mare calitate, compacte, rapide şi uşor de utilizat. Toate produsele noastre sunt proiectate şi dezvoltate pe baza nevoilor clienţilor

Expirat
Programator Java Midlle/Senior  -  S.C. RADCOM SRL