Publicat 14 Iul 2017 | Reactualizat 13 Aug 2017 | Expiră 14 Aug 2017

PROGRAMATOR CNC

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- Studii universitare in domeniul tehnic;
- Cunostinte de desen tehnic (citire/interpretare) – nivel avansat;
- Cunoasterea materialelor specifice procesului tehnologic (S.D.V.-uri si utilaje);
- Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
- Cunostinte de operare PC – nivel avansat;
- Capacitate de citire/interpretare programe.
- Experienta minim 3 ani pe un post similar – constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Realizeaza programele de operare ale utilajului si ofera suport tehnic operatorilor;
- Defineste si intocmeste specificatiile pentru programele de operare ale utilajelor;
- Intretine programele existente realizand modificari conform cerintelor aparute;
- Proiecteaza tehnologiile de executie a reperelor, subansamblelor, ansamblelor sau aplicatiilor mecanice in scopul asigurarii conditiilor de executie;
- Dezvolta concepte noi in alcatuirea dispozitivelor de sustinere a pieselor, controlul si verificarea pieselor finite cu SDV-urile adecvate;
- Supravegheaza buna functionare a echipamentelor si utilajelor, si semnaleaza interventiile necesare.

Beneficii:
- Salar competitiv
- Transport gratuit
- Posibilitati reale de dezvoltare in cadrul firmei
- Mediu de lucru la standarde occidentale
- Cursuri de calificare, instruire, perfectionare – gratuite
- Bonusuri in functie de rezultate

Compania Opticris, parte a Grupului Cris, este lider de piata in domeniul opticii medicale din Romania.

Detine unica fabrica producatoare de rame de ochelari din Romania, brandul Cris.

Detine reteaua nationala de centre de optica medicala computerizata Opticris.

Reprezentant in Romania al marcilor de ochelari vedere si soare: Cris, Luxottica, Bvlgari, Tiffany, Cartier, Lindberg, Oliver People, Armani, Versace, Burberry, Dolce&Gabbana, Prada, Miu Miu, Persol, Vogue, Ray-Ban.

Expirat
PROGRAMATOR CNC  -  Opticris Optica S.R.L.