PROGRAMATOR CNC

SC GROVINVEST SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experiență în programarea mașinilor CNC și a roboților de sudură;
Experiență în utilizarea programelor CAD 2D și 3D;
Experiență în utilizarea programelor CAM;
Înțelegere a modului de funcționare a utilajelor;
Capacitate de a prioritiza sarcini multiple, oferind sprijin departamentului de prelucrări metalice;
Atenție sporită la detalii pentru examinarea desenelor tehnice;
Capacitate de a citi și interpreta documente precum măsuri de siguranță, instrucțiuni de operare și întreținere și manuale de proceduri;
Capacitate de a gestiona eficient timpul și resursele;
Cunoștințe legate de coduri G și sudură reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Vei realiza noi programe de producție și veți optimiza programele existente pentru diferite mașini CNC.
Vei urmări producția și veți rezolva problemele operaționale zilnice, planificând reparațiile și întreținerea.
Vei proiecta calibre și suporturi pentru produse noi.
Vei asista operatorii la lansarea de noi produse și îi vei instrui pentru a-și îmbunătăți abilitățile.

Investim constant în software și utilaje noi, astfel încât vei participa la toate instructajele oferite de producătorii utilajelor CNC pe care le vom achiziționa.

Oferim un loc de muncă interesant, cu o mulțime de oportunități și training, într-o companie foarte bine organizată și structurată, care exportă la nivel mondial.

Grovinvest SRL. este filiala românească (situată în Jibou - Sălaj) a Haelvoet NV (www.haelvoet.com), producător belgian de top în domeniul mobilierului de îngrijire medicală. Ne desfășurăm activitatea într-o hală de producție nou construită, echipată cu cele mai moderne utilaje CNC.

Publicat 14 Iul. 2022 Reactualizat 11 Aug. 2022 Expiră 13 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos