Publicat 11 Mar 2019 | Expiră 11 Apr 2019

Programator CNC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare cu profil tehnic;
  • Engleza mediu;
  • Desen tehnic – avansat;
  • Cunostinte medii CAD, Catia si PowerShape;
  • Se considera avantaj cunoasterea soft-ului PowerMill;
  • Cunostinte tehnice pentru programarea masinilor de frezare CNC (3, 5 axe);
  • Cunostinte avansate de proceduri, metode de aschiere si scule aschietoare;
  • Cunostinte medii despre materiale si tratamente termice;
  • Experienta anterioara de minim 5 ani ca programator CNC;
  • Experienta anterioara in executia pieselor cu caracter unicat pentru matriterie.

Descrierea jobului

Responsabiltati:

  • ​Asigurarea programelor si a tehnologiilor pentru masinile de frezat in coordinate;
  • Responsabil de coordonarea productiei pe operatiile de frezare;
  • Optimizarea tehnologiilor de fabricatie pentru asigurarea calitatii pieselor fabricate;
  • Supravegherea proceselor de executie si verificarea pieselor executate;
  • Instruieste operatorii de pe masini in legatura cu programul executat, transmitand toate datele si informatiile necesare privind modul de fixare, originea piesei, sculele necesare;
  • Propune proiectantului solutii pentru optimizarea pieselor dar si pentru reducerea costurilor de fabricatie;
  • Responsabil pentru utilizarea si intretinerea utilajului;
  • Inlaturarea defectiunilor/neconformitatilor aparute in timpul procesului.

Beneficii:
  • Program de integrare intr-o echipa tanara si dinamica de profesionisti:
  • Salarii competitive (bazate pe performanta) si beneficii;
  • Asigurare medicala si dentara privata, asigurare de viata, activitati sportive, etc.;
  • Oportunitati dezvoltare profesionala (in arii tehnice si de management);
  • Stabilitate;
  • Mediu de lucru international si oportunitati de a calatori.
Pentru a aplica va rugam sa folositi urmatorul link: https://www.continental-jobs.com/index.php?ac=jobad&id=1013334

Descrierea companiei

Continental în Brașov

Compania produce unități de alimentare cu combustibil, unități de transfer fluide AdBlue, cât și o serie de subansamble ce intră în componența acestora. Soluțiile inovatoare aduc o contribuție majoră crescând eficiența energetică și, prin urmare, reducând emisiile de CO2 ale unei mașini.

În septembrie 2016 a fost inaugurat centrul de inginerie, unde se dezvoltă proiecte ce presupun testarea și validarea produselor, precum și activități de cercetare și dezvoltare, utilizând echipamente și tehnologie de top.

Continental în România

Compania dezvoltă tehnologii și servicii inovatoare pentru mobilitatea sustenabilă și interconectată a oamenilor şi a bunurilor acestora. Compania cu profil tehnologic fondată în 1871 oferă soluții sigure, eficiente și accesibile pentru autovehicule, mașini, trafic și transport. Continental a realizat în 2017 o cifră de afaceri de 44 de miliarde de euro și are în prezent peste 243.000 de angajați în 60 de țări.

Continental Plant https://www.youtube.com/watch?v=He-m1MNU6lM

Continental Engineering Center https://www.youtube.com/watch?v=CxejOsdT-i4

Ești gata să conduci alături de Continental Brașov?

Expirat
Programator CNC  -  S.C. Continental Powertrain Romania S.R.L

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles