check_circle

Job verificat

|Publicat 18 Mar 2019 | Expiră 18 Apr 2019

Programator CAD-CAM

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

- Experienta in programarea masinilor CNC (strunguri sau centre de prelucrare)
- Cunostinte tehnice/desen tehnic si tehnologii de fabricatie
- Avantaj cunostinte de programare a masinilor CNC utilizand solutii CAM
- Avantaj cunostinte programare SELCA

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Programarea masinilor CNC din sectia de Prelucrari Mecanice. Oferirea de consultanta tehnica si suport pentru personalul ce deserveste masinile CNC.

Responsabilitati:
- Realizarea programelor NC pentru reperele prelucrate pe masinile CNC
- Alegerea sculelor aschietoare, portsculelor si a parametrilor regimurilor de aschiere care se programeaza pe masinile CNC
- Suport tehnic pentru operatorii CNC
- Colaboreaza cu celelalte departamente ale companiei in vederea imbunatatirii calitatii produselor.

Beneficii:

- Salariu atractiv
- Bonuri de masa
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale

Companie activa in sectorul automotive. Fabricarea de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice.

Expirat
Programator CAD-CAM  -  Rocomes