Programator C# .Net (Senior/Mid level Developer) - Remote

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm persoane inteligente și pasionate de programare.

Tehnologii
.Net Framework, C#, ASP.NET (MVC, WebForms, Web services, REST API), Windows Services, Entity Framework, SQL Server, HTML5, JavaScript, jQuery.

La ce ne aşteptăm...
Să fii capabil să găsești soluții la probleme tehnice.
Să fii o persoană comunicativă, căreia i se pot aloca sarcini (task-uri) de lungă durată, fiind capabil să te organizezi atât în echipă cât și pe cont propriu pentru a le finaliza cu succes.

Cerințe...
• Absolvent al unei facultăți tehnice;
• Experiența de dezvoltare folosind Microsoft .Net Framework;
• Cunoștințe foarte bune de limba engleză;
• Cunoștințe excelente de limba română (criteriu eliminatoriu);
• Certificări Microsoft (avantaj);​
• Cunoștințe de design patterns;

Descrierea jobului

La ce să te aştepţi:
• Vei participa consultativ la analizarea cerințelor și întocmirea specificațiilor tehnice;
• Vei participa la proiectarea soluțiilor (arhitectură și design);
• Vei dezvolta componentele cheie în cadrul proiectelor în care vei fi implicat;
• Vei participa la mentenanța aplicațiilor ulterior instalării în producție;​
• Vei lucra într-o echipă Scrum, cu acces la tehnologie de ultimă generație;
• Pachet excelent, negociabil în timp, în funcție de experiență și de performante;
• Vei participa la estimarea user story-urilor si a task-urilor;

Dacă vrei să afli mai multe, trimite un cv și vino să te cunoaștem!

Suntem o companie românească de software cu birouri în Constanța, Singapore, New Delhi (India), Cebu (Filipine), Bergen (Norvegia).
Suntem o organizaţie bazată pe încredere, verticalitate şi determinare.
Suntem o echipă tehnică foarte dinamică şi experimentată, cu o misiune simplă: livrăm software de calitate la timp.
Serviciile pe care le punem la dispoziția clienților noștri înglobează peste 15 ani de experiență în domenii conexe activității de transport maritim și gestiune personal navigant.

Website: https://net.vision
Publicat 22 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 22 oct. 2021