Publicat 19 Nov 2018 | Reactualizat 10 Dec 2018 | Expiră 19 Dec 2018

Profesori de limba germană în Cluj

1 post

Candidatul ideal

Căutăm profesori de limba germană în Cluj
2 profesori part time 25 de ore / săptămână Sau 1 profesor cu normă întreagă 40 de ore/ săptămână și un profesor part time 10 ore / săptămână

Profilul candidatului:
- Ați absolvit studiile superioare la o instituție în Germania sau aveți nivelul C1 de cunoștințe de limba germană?
- Aveți deja experiență în predarea limbii germane?
- Sunteți deschis să cunoașteți mereu noi oameni și să vă folosiți capacitățile pentru ai învăța limba germană?
- Sunteți interesat să deveniți o parte din echipa noastră a cărei activitate este recrutarea și calificarea asistenților medicali români? Sunteți pregătit să vă investiți talentul în ai instrui pe asistenții medicali români pentru o viață profesională sigură în Germania? Atunci sunteți persoana pe care o căutăm și ne-am bucura să vă cunoaștem.

Descrierea jobului

Oferta noastră:
- Un salariu atractiv , pe măsura calificării și experienței dvs.
- Bonusuri pentru realizări speciale
- Sprijin colegial din partea echipei noastre din Germania și din România
- Libertatea de a lucra independent și de a folosi propria creativitate și propriile idei
- Punerea la dispoziție a tuturor materialelor didactice necesare pentru organizarea unui curs în mod profesional

Sarcinile dvs.:
- Predați în mod independent și responsabil în birourile noastre din orașul Cluj, unor grupuri între 10 și 20 de persoane, limba germană de la începători până la atingerea nivelului B2, iar educația lingvistică pe care o predați trebuie să aibe legătura cu domeniul sănătății.

- Obiectivul este ca participanții acestui curs să promoveze un examen B2 de limba germană la un institut acreditat

Iuvare HmbH este o firmă germană de familie, de mărime medie, care are peste 35 de ani de experiență în domeniul îngrijirii seniorilor și are peste 550 de angajați ce își desfășoara activitatea în cele 16 locații ale firmei.

În activitatea noastră ne ghidăm după o imagine creștinească a omului (Iuvare vine din limba latina și înseamnă „a ajuta, a sprijini”) iar omul și nevoile sale individuale sunt centrale pentru noi.

Sunteți interesat să deveniți o parte din echipa noastră?

Atunci așteptăm cu interes CV-ul dvs. împreună cu o scrisoare de intenție în care menționați salariul dorit la adresa de mai jos. Dacă aveți întrebări ne puteți contacta bineînțeles și telefonic.

Iuvare Heimbetriebsges. mbH
Personalwesen ∙ Frau Moldovan - Popescu
Loccumer Str. 2 ∙ 31633 Leese
Tel: 0049 5761 - 90207-18 Mobil: 0049 1523 - 362 41 75
Mail und Skype: r.moldovan-popescu@iuvare.de
www.iuvare.de

Profesori de limba germană în Cluj  -  Iuvare