Profesor pentru disciplinele fizica,chimie si Educatie fizica si sport

SCOALA METROPOLITANA A.R.C. 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinţe:
• studii de specialitate pentru a preda;
• minimum 2 ani de experienţă (constituie avantaj experienţa într-o şcoală/ grădiniță particulară sau internaţională);
• cunoaşterea foarte bună a limbii engleze;
• persoană deschisă spre nou, cu pasiune pentru educaţie, preocupată de pedagogia modernă;
• cunoştinţe de operare pe calculator;

Descrierea jobului

Responsabilități specifice postului:
- susținerea activităților instructiv- educative;
- pregătirea planificărilor, a planurilor de lecție şi a materialelor didactice aferente;
- managementul clasei în activitățile desfășurate;
- implicare activă în evenimentele organizate de către școală.

Deoarece suntem o instituție de învățământ și luăm foarte în serios datoria noastră față de toți elevii școlii, procedura noastră de recrutare include verificarea referințelor din CV cu angajatorii anteriori, precum și solicitarea cazierului judiciar și a certificatului de integritate.

Alinierea la GDPR:
Prin trimiterea CV-ului către adresele noastre de înregistrare vă manifestați ACORDUL EXPLICIT pentru procesarea datelor dumneavoastră doar în scopurile impuse prin legislația muncii. În conformitate cu Politica noastră de confidențialitate, Avenor College prelucrează date cu caracter personal ale candidaților doar în scopuri reglementate prin Codul Muncii sau alte activități pentru care există un temei legal.
Prin politica noastră internă de minimizare a perioadei de procesare a datelor personale, vă garantăm faptul că în cazul în care nu sunteți admiși pentru poziția pentru care ați aplicat, CV-ul dvs. va fi păstrat în cele mai depline condiții de siguranță, pe o perioadă de 6 luni de la depunerea candidaturii.

Infiintata in anul 2008, Scoala Metropolitana ARC este acreditata de catre Ministerul Educației Naționale, prin ordinul de ministru numărul 3635 din 29.04.2013, trecând prin toate fazele de evaluare, recunoastere și certificare a calitatii educatiei oferite. Școala funcționează în prezent pe 3 niveluri de studiu (preșcolar, primar și gimnazial) și are ca obiectiv continuarea cu nivelul liceal si obținerea autorizării ca Școală internațională IB.

Publicat 3 Iun. 2022 Reactualizat 3 Iul. 2022 Expiră 3 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.