Profesor limba germana

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti pasionat de meseria de profesor de limbi străine si cauți un mediu unde sa te dezvolți pe plan profesional?
Te așteptam in echipa Interlex Language Studio - centru colaborator Cambridge din 2016 pana in prezent.

Daca deții un nivel excelent de limba germana si ești pasionat de meseria de profesor, te așteptam cu drag in echipa noastră!

Căutam persoane care sa își dorească sa dezvolte o cariera pe termen lung in cadrul ILS, să aibă cunoștințe în domeniul educației si un nivel ridicat de cunoștințe și însușiri de personalitate specifice postului de profesor.

Descrierea jobului

Oferim posibilitatea de a lucra part-time in cadrul Interlex Language Studio, din București, Iuliu Maniu, nr. 65.

Viitorii colegi vor beneficia de pachet salarial stimulant, recompense pentru performante deosebite si posibilități continue de perfecționare si training.

In cadrul centrului se va pune la dispoziție participarea la cursuri susține de profesorii din cadrul ILS, in-house training. Veți beneficia de participare gratuita la cursuri si training-uri de specialitate, training specializat pentru predarea limbilor străine, suport pedagogic permanent si posibilitatea participării gratuite la examenele de specialitate.

În cadrul centrului, vei preda limba germana elevilor cu vârste cuprinse între 10 – 19 ani, folosind metode moderne, table inteligente si alte tehnici digitale de predare din cadrul ILS. Organizați in grupe de maxim 4 cursanți, evoluția elevilor va fi facilitata prin utilizarea metodelor inovative si interactive de predare.

Candidatul ideal:
  • dinamic, creativ, capacitate de lucru cu copiii;
  • bun pedagog si organizator al activităților didactice;
  • abilități de predare și evaluare;
  • abilități de organizare, flexibilitate și adaptare, seriozitate și implicare;
  • focusat pe dezvoltarea profesionala;
  • grad de adaptabilitate ridicat, deschidere către metode noi și interactive de predare, atât în mediul online cât și fizic.

Responsabilități:
  • predarea de limbi străine elevilor cu vârste cuprinse intre 6-19 ani;
  • organizarea planificărilor de studiu, a fișelor de lucru și a programelor de curs;
  • evaluarea periodică a cursanților;
  • raportări periodice asupra activității cursanților;
  • participarea la sesiunile de training interne și a întâlnirilor periodice cu echipa.

Ce urmează:

Vei participa la un interviu la sediul nostru.
Vei susține o lecție demonstrativa nivel A2-B2 in baza unui plan de lecție pregătit conform viziunii tale si vei participa la desfășurarea unor cursuri de limbi străine, in urma cărora vei avea posibilitatea de a observa colectivul si, de asemenea, de a iți pune in valoare abilitățile de predare.

Te așteptam cu drag!

Date de contact:

Interlex Language Studio

București, Iuliu Maniu, nr. 65

E-mail: interlexstudio@gmail.com / office@interlex-ls.ro

Contact: 0755 69 96 14

www.interlex-ls.ro

Interlex Language Studio is a privately owned language school founded in 2016, located in Bucharest, Romania.

Offering high-quality educational services, teaching English, German, French and exam preparation for Cambridge Exams, French - DELF/DALF and German - Goethe Zertifikat.

We pride ourselves on our candidates' pass rate of 100%.

Organized in classes of a maximum of four students, we promote the benefits of a small class size, ensuring better results, faster learning, and quicker class progress.

We provide students with a modern and technology-friendly environment. Teachers individualize their feedback and observe the progress of the class, efficiently comprehending the needs of the students, focusing on creating a connection that directly enables better learning.

Part of a small community, students attending ILS courses are provided with well-qualified teachers, able to meet the students' every need, and tailor-made courses.

Publicat 6 aug. 2022 Reactualizat 13 aug. 2022 Expiră 5 sept. 2022