Publicat 01 Aug 2019 | Reactualizat 29 Aug 2019 | Expiră 01 Sep 2019

Profesor limba germana

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Centrul de Limbi Straine International Learning and Skills Council cauta profesor pentru predarea limbii germane pentru copii si adolescenti, in regim full time/ parte time

Cerinte:

  • absolvent al Facultatii de Limbi si Literaturi Straine/ Litere ;
  • cunoasterea excelenta a limbii straine pentru care candideaza ( avantaje: certificate internationale ce atesta cunoasterea limbii straine pentru care aplicati);
  • disponibilitate pentru deplasari la sediul institutiilor partenere;
  • persoana motivata, organizata, implicata, punctuala.

Descrierea jobului

  • adoptarea unei metode interactive de predare;
  • pregatirea suportului de curs si raportarea activitatii;
  • sustinerea orelor de curs la nivel profesionist
  • realizarea unor evaluari periodice privind desfasurarea cursurilor.

Ce iti oferim ca profesor la International Learning and Skills Council?
  • contract de munca full time;
  • pachet salarial motivant;
  • bonusuri pentru performantele deosebite;
  • suport pedagogic permanent;
  • posibilitatea continua de perfectionare si training.

INTERNATIONAL LEARNING AND SKILLS COUNCIL este o initiativa educationala, care isi propune sa-i motiveze pe copii / adolescenti / adulti sa devina genul de oameni, de care societatea noastra are nevoie: creativi, dinamici si nu in ultimul rand, buni cunoscatori ai limbilor straine, care sa-i ajute sa se integreze mai usor in dinamica societatii viitoare.
Scopul nostru este sa ajutam fiecare cursant:

  • sa se exprime intr- o limba straina, in orice situatie de viata si in contexte diferite;
  • sa comunice clar si cu incredere intr- o limba straina, utilizand modalitati de exprimare diferite, in functie de auditoriu;
  • sa se foloseasca de informatiile si de cunostintele pe care le detine pentru a capata fluenta in vorbire.

Expirat
Profesor limba germana  -  S.C. INTERNATIONAL LEARNING AND SKILLS COUNCIL SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles