Publicat 01 Aug 2019 | Reactualizat 15 Aug 2019 | Expiră 31 Aug 2019

Profesor limba engleza

1 post

Candidatul ideal

SCOALA PRIMARA TEDDYBAR cauta profesor pentru predarea limbii engleze pentru copii in regim full time .

Cerinte:

  • absolvent al Facultatii de Limbi si Literaturi Straine/ Litere ;
  • cunoasterea excelenta a limbii straine pentru care candideaza ( avantaje: certificate internationale ce atesta cunoasterea limbii straine pentru care aplicati);
  • studiul in tara de origine a limbii sau vorbirea acesteia in mod nativ reprezinta un mare avantaj;
  • persoana motivata, organizata, implicata, punctuala.

Descrierea jobului

  • adoptarea unei metode interactive de predare;
  • pregatirea suportului de curs si raportarea activitatii;
  • realizarea unor evaluari periodice privind desfasurarea cursurilor.
  • participarea la traininguri
Beneficii:
  • pachet salarial motivant;
  • bonusuri pentru performantele deosebite;
  • suport pedagogic permanent;
  • posibilitatea continua de perfectionare si training.

Echipa Teddybär își propune să satisfacă cerințele educaţionale, sociale și emoționale ale copiilor și să ofere un program educațional atractiv care să le stimuleze curiozitatea și dorința de a învăța. Programa se bazează în primul rând pe învățarea limbilor străine (germană și engleză intensiv) cu ajutorul materialelor de specialitate, printr-o serie de programe interactive multimedia.
Pregătirea copiilor este asigurată de educatori și profesori specializați, cu experiență în învățământ și cu un înalt grad de pregătire profesională.

Profesor limba engleza  -  SCOALA PRIMARA TEDDYBAR