Publicat 03 Iun 2019 | Reactualizat 01 Iul 2019 | Expiră 05 Iul 2019

PROFESOR LIMBA ENGLEZA FULL-TIME BUCURESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

Cunoaşterea excelentă a limbii moderne pentru care candidează ( engleză);
Absolvent al Facultăţii de Litere/ Limbi Moderne;
Experienţă în predarea limbii ţintă persoanelor adulte;
Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;
Disponibilitate pentru studiu şi perfecţionare continuă;
Capacitatea de a preda atât limbaj general, cât şi specializat;
Cunoştinţe avansate de MS OFFICE, Internet Explorer, Outlook Express;
Certificatele internaţionale sau stagiile de perfecţionare în ţara de origine a limbilor predate reprezintă un avantaj.
Cunoaştere unei alte limbi străine ( germană, franceză, italiană, spaniolă etc) reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati / Realizari:

Predarea limbii engleze persoanelor adulte;
Adoptarea unei metode interactive de predare;
Urmărirea indicatorilor de eficienţă recomandaţi de companie;
Întocmirea unor rapoarte periodice de activitate, inclusiv online.

Beneficii:

Dezvoltare profesională permanentă în domeniul predării limbilor străine (ex: participare la programe de training, certificări internaţionale etc.)
Lucrul într-un mediu concurenţial, pentru companii multinaţionale de prestigiu;
Posibilitatea construirii brand-ului personal al trainerului prin acces la canale de comunicare specifice (ex: publicarea de articole semnate pe blog, interviuri în comunicate de presă oficiale etc)
Se incheie contract individual de munca.

A_BEST, unul dintre cele mai mari centre independente de învăţare a limbilor străine, cu un portofoliu remarcabil de clienţi din TOP300, caută noi colegi care să se alăture unei echipe de profesori cu vocaţie, entuziaşti şi foarte bine motivaţi. Pentru detalii, vă invităm pe http://abest.ro

Expirat
PROFESOR LIMBA ENGLEZA FULL-TIME BUCURESTI  -  Centrul de Limbi Straine A_BEST