Publicat 24 Iul 2019 | Expiră 23 Aug 2019

Profesor Invatamant Prescolar/ cu Limba Engleza

1 post

Candidatul ideal

- persoana serioasa, absolventa a Liceului Pedagogic/Facultatii de Psihologie si Stiintele Educatiei;
- buna cunoscatoare a limbii engleze;
- buna cunoscatoare a metodelor moderne de predare;
- cel putin 3 ani vechime;
- experienta intr-o gradinita particulara reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
- organizarea si coordonarea activitatilor instructiv-educative;
- asigurarea mijloacelor de invatamant, a materialului didactic si a auxiliarelor didactice;
- planificarea si organizarea activitatilor extrascolare (serbari, evenimente, intalniri cu parintii);
- monitorizarea si evaluarea performantelor copiilor.

BENEFICII
- pachet salarial atractiv;
- suport in formarea profesionala;
- mediu de lucru dinamic si echipa tanara.

Sub egida IOANID se regăsesc astăzi o grădiniţă, o şcoală gimnazială și un liceu. Ne găsiţi în trei spații arhitecturale unice din centrul Capitalei, în cladiri monument istoric, restaurate cu stricteţe şi eleganţă pentru a reînvia atmosfera unui spaţiu reprezentativ pentru perioada interbelică.

Sistemul de predare este bilingv (în limba română și limba engleză) și întrunește cerințele Curriculumului Național.

Profesor Invatamant Prescolar/ cu Limba Engleza  -  Gradinita IOANID