PROFESOR IN INVATAMANT PRIMAR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe pentru postul de Profesor învăţământ primar:
- studii de specialitate pentru a preda în învăţământul primar;
- minim 3 ani experienţă (constituie avantaj: experienţă într-o şcoală particulară sau internaţională);
- persoana deschisă spre nou, cu pasiune pentru educaţie, preocupată de pedagogia modernă;
- cunoştinţe de operare calculator;
- cunoaşterea curriculumului naţional şi alte metode educaţionale, abilităţi pedagogice reale;
- persoana deschisă spre nou, cu pasiune pentru educaţie, preocupată de pedagogia modernă.

Descrierea jobului

Eşti un profesor pentru învăţământul primar pasionat? Te încarci pozitiv în prezenţa copiilor? Eşti curios şi înveţi tot timpul? Ai încredere în tine şi în experienţa ta? Îţi plac provocările academice? Cauţi un mediu şcolar unde să fii încurajat, respectat, apreciat? Cauţi un pachet salarial (şi de beneficii) motivant? Vrei să faci parte dintr-o echipă de oameni deschişi şi creativi?

Infiintata in anul 2008, Scoala Metropolitana ARC este acreditata de catre Ministerul Educației Naționale, prin ordinul de ministru numărul 3635 din 29.04.2013, trecând prin toate fazele de evaluare, recunoastere și certificare a calitatii educatiei oferite. Școala funcționează în prezent pe 3 niveluri de studiu (preșcolar, primar și gimnazial) și are ca obiectiv continuarea cu nivelul liceal si obținerea autorizării ca Școală internațională IB.

Publicat 20 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 19 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos