Publicat 18 Iul 2019 | Expiră 18 Aug 2019

Profesor Engleză/ Germană / Italiană/ Spaniolă

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINȚE:
- Absolvent al facultății de limbi străine engleză și/sau germană și/sau traductologie
- Diploma Examen Cambridge CAE, CPE (pentru profesor limba engleză)
- experiență de predare de minim 1 an (inclusiv meditații)
- definitivatul și/sau experiența de lucru în străinătate constituie un avantaj
- experiența de interpretariat traduceri documentație internă/interpretariat constituie un avantaj și criteriu de promovare
- cunoștințe foarte bune de gramatică a limbii engeze sau germane in vederea livrarii atelierelor de gramatica
- persoană matură, responsabilă, răbdătoare și echilibrată emoțional
- persoană pasionată de lucrul cu copiii, care știe să le acorde atenția necesară
- excelente abilități de comunicare; capabilă să gestioneze relația cu adulții.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:

- Profesorul de limba engleză: va susține cursurile de limbă engleză pentru tineri și adulți la sediul Accesis și/sau cursurile de engleză de afaceri în companii Business English on the Move, cursurile de pregătire Cambridge și/sau IELTS, va susține Programul de Conversație de 6 Săptămâni și/sau atelierele Grammar & Conversation Expert și /sau Atelierele Business Stand-up
- participarea la activități de dezvoltare profesională

- Profesorul de limba germană: va susține cursurile de limbă germană pentru tineri și adulți la sediul Accesis și/sau cursurile de germană Deutsch Lernen și/sau atelierele Grammatik und Sprechen Ateliers.

- Profesorul de limba italiana/spaniolă: va susține cursurile de limbă italiană/ spaniolă pentru tineri și adulți la sediul Accesis sau în companii folosind materialele și manualele puse la dispozitie de catre Accesis

Vă oferim:
- salariu motivant;
- program flexibil
- mediu de lucru plăcut, care pune accent pe respectul reciproc, moralitate, dialog, etică și echilibru.

Timp de peste 10 ani am pus suflet, energie și extrem de multă muncă pentru a face pentru cele mai bune cursuri și programe din București.

Cursurile de limbă străină Accesis dezvoltă competențe de comunicare în situații zilnice, introduc discuții pentru îmbunătățirea eficienței și acurateții limbilor străine. Cursurile de engleză de afaceri sunt unele dintre cele mai bine cotate în mediul de afaceri Bucurestean nu doar prin conținut, structură și metordă dinamică ci și prin sistemul informatizat care susține trainingul participanților în afara orelor de curs.
Programele de conversație aduc un suflu nou pe piața de training de limbă străină din București.

Expirat
Profesor Engleză/ Germană / Italiană/ Spaniolă  -  Accesis Training

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles