Publicat 13 Iun 2019 | Expiră 14 Iul 2019

Profesor de Limba Romana, Istorie, Engleza

7 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dorim ca profesorii care aplică pentru postul solicitat:
-să fie dedicaţi meseriei de dascăl, să aibă ca ţintă obţinerea de performanţe cu elevii la concursuri, examene de BAC/Evaliare Nationala
- să aibă o relaţie foarte bună elev-profesor, o relaţie deschisă profesor-părinţi, precum şi relaţii de colegialitate cu ceilalţi profesori.

Candidatul ideal trebuie să aibă deschidere:
- spre a invata lucruri noi, să aibă cunoştinţe de calculator, tablă interactivă şi tabletă PC, internet şi programul de office.
Deşi nu este o condiţie, cunostinţele de Limba Engleză constituie un avantaj.
Va aşteptăm să faceţi parte din echipa Liceului Internaţional de Informatică Bucureşti.

Descrierea jobului

Programul este de Luni pana Vineri, de la 08.00-15.00 pentru profesori si 8-17 pentru Personalul nedidactici in campusul de la Colentina sau Pallady
Pe langa atributiile ce revin unui profesor dintr-o unitate scolara de stat, cadrele didactice din cadrul ICHB:
- se dedica organizarii activitatilor extra curriculare pentru elevii lor
- efectueaza de serviciu pe scoala in timpul pauzelor, supraveghind elevii
- in timpul orei de Dirigentie sunt receptivi la situatiile mentionate de elevi si gasesc impreuna solutii
- organizeaza cercuri si ore de pregatire suplimentara pentru elevi, dupa ultima ora de curs

Ca si dascali, dorim sa oferim elevilor o educatie polivalenta, din punct de vedere intelectual, social, estetic, psihic si moral, astfel incat in momentul in care termina liceul sa fie niste tineri responsabili, disciplinati, buni cetateni, sa aiba o gandire rationala temeinic argumentata, sa cunoasca pe deplin valorile umane si sa aiba un bagaj important de cunostinte din domenii variate.

ICHB a fost infiintata in anul 1995 si se bucura de o baza materiala conform standardelor europene si de un ambient educational specific varstei, aplica normele de invatamant europene ,fiind in acelasi timp o scoala cu profil romanesc ce are la baza Curriculumul National . In anul scolar 2008/2009 Liceul International de Informatica a fost acreditata (Gimnaziu si Liceul) prin Ordinul Ministrului Invatamantului, Cercetarii si Tineretului . In timpul evaluarii s-a constatat respectarea la un inalt nivel de catre tot personalul a standardelor de acreditare pe domenii si functii manageriale: curriculum, resurse umane, resurse materiale, managementul clasei, proiecte si programe, parteneriate, imagine.

Expirat
Profesor de Limba Romana, Istorie, Engleza  -  Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti