Publicat 23 Feb 2021 | Reactualizat 20 Apr 2021 | Expiră 24 Apr 2021

Profesor de limba română

10 posturi

Candidatul ideal

Ce căutăm?

Cel mai bun site de educație și învățământ din Bulgaria – Ucha.se a demarat dezvoltarea platformei sale educaționale în limbа română: Eduboom.ro
În acest scop căutăm profesor de limba română, care să devină parte din echipa noastră și să lucreze la elaborarea conținutului educațional al platformei.
Poți lucra de oriunde. Oferim un onorariu atractiv!

Îndatoririle tale:

Vei participa la elaborarea lecțiilor de limba și literatura română, la corectarea scenariilor și a lecțiilor video.

Ce abilități și ce experiență trebuie să ai:

- Cadru didactic implicat activ în procesul de predare
- Cunoștințe perfecte de limba și literatura română;
- Experiență profesională dobândită la catedră (minim 5 ani);
- Profesionalism și responsabilitate față de procesul de muncă
- Dorința de a contribui la dezvoltarea platformei Eduboom.ro
- Inițiativă, flexibilitate și creativitate
- Colegialitate și atitudine pozitivă
- Abilități de bază pentru lucrul cu Google Drive

Descrierea jobului

Ce oferim:

- Muncă interesantă pentru un proiect foarte dinamic, prin care ne propunem să îmbunătățim calitatea educației din România.
- Colaborare cu specialiști motivați, cu care vei lucra cu plăcere
- Posibilitatea de a lucra de acasă, în timpul potrivit pentru tine
- Remunerare atractivă, corespunzătoare experienței și calității muncii prestate

Ucha.se este site-ul educațional №1 din Bulgaria, care prezintă într-un limbaj interesant și ușor de înțeles, ceea ce se predă la școală. La Ucha.se puteți găsi peste 16 000 de lecții și teste video care acoperă întregul curriculum din clasa 1 până în clasa a -12-a precum și domenii interesante: limbi străine, antreprenoriat, finanțe și multe altele.
Timp de trei ani consecutivi, Ucha.se câștigă premiul pentru cel mai bun site web educațional din Bulgaria, cu peste 20 de premii în domeniul educației, IT și antreprenoriat.

La mijlocul lunii Noiembrie, în România s-a lansat eduboom.ro - o platformă educațională cu lecții video și teste interesante și pe înțelesul tuturor. La acest site lucreaza o întreagă echipă de peste 60 de oameni, impreună cu un colectiv extraordinar de profesori români. Lecțiile video sunt făcute conform programei aprobate de MEN. Cu ajutorul lor, elevii își vor însuși rapid și eficient cele mai importante cunoștințe de la fiecare temă în parte.
Site-ul este complet gratuit până la finalul acestui an școlar, așa că...profitați la maxim!

Profesor de limba română  -  Ucha.se EOOD / eduboom.ro

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles