Profesor de limba germană

Frau Angi - Germana Pentru Toți S.R.L. 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Centrul nostru are propria personalitate, propriul mix de activități din cadrul orelor și abia așteaptă ca și tu să îl reprezinți!

Candidat ideal:
  • Studii superioare finalizate sau în curs de finalizare
  • Studii într-un domeniu relevant job-ului
  • Să fii pasionată de meseria de profesor
  • Să fii o persoană calmă, răbdătoare, prietenoasă, dornică să progreseze și să împartă cu drag cunoștințele acumulate
  • Să îți facă plăcere să lucrezi cu oamenii

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Este nevoie ca tu să menții un mediu plăcut în sala de clasă
  • Mixul nostru de predare se bazează pe activități diverse, interacțiune, joacă și o doză de distracție. Este nevoie ca tu să fii o fire veselă, pozitivă și activă.
  • Trebuie să le oferi cursanților încurajări și încredere că și ei POT învăța limba germană atunci când simți că își pierd speranța sau că au nevoie de motivație.
  • Fii tu un model bun de urmat pentru viitorii tăi cursanți!
Beneficii:
  • La un program full –time salariul variază între 3000-8000 de lei. În funcție de experiență, de implicare și de cunoștințe se atribuie salariul potrivit. Salariul se stabilește la interviu.
  • Vei primi materiale de lucru pentru cursanți
  • Vei primi susținere și încredere
  • Vei avea o șansă mare de dezvoltare profesională
  • Te vom ghida în meseria de profesor și îți vom oferi informații pe care le poți folosi atât cu cei mici, cât și cu cei mari în timpul orelor

Centrul nostru de meditații se află în București, sector 1, Strada George Vraca, nr.5
Dacă îți dorești să afli mai multe informații sau dacă vrei să ne cunoaștem, ne poți contacta prin intermediul e-mail-ului: contact@frauangi.ro sau telefonic: 0736870589
Publicat 26 Sept. 2022 Reactualizat 24 Oct. 2022 Expiră 26 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.