Publicat 07 Ian 2019 | Reactualizat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Feb 2019

PROFESOR DE LIMBA GERMANA (pentru ciclul primar/gimnazial)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii universitare licentiate in domeniu /absolvent liceu cu profil limba germana
  • Profesor cu experienta minim 1 an
  • Persoana dornica de afirmare, perfectionare continua si adaptare la cerintele unei educatii la standarde europene.
  • Calitati: seriozitate, stabilitate, dragoste fata de copii, toleranta, respect si colegialitate.

Descrierea jobului

  • Desfasurarea activitatilor conform programei.
  • Implicarea in proiectele in care este angrenata scoala.
  • Lucrul intr-un mediu placut, motivant,alaturi de un colectiv tanar si entuziast.
  • Catedra nu are norma intreaga (sub 18 ore de predare pe saptamana)

Scoala Internationala Spectrum Cluj Napoca, infiintata in anul 2010, face parte din Grupul de Institutii de Invatamant Lumina. Grupul de Institutii de Invatamant Lumina a castigat un renume important intre scolile de stat si particulare din Bucuresti si Constanta, prin calitatea educatiei oferite. Elevii au participat la activitati extrascolare si concursuri unde au castigat in fiecare an premii importante. An de an numarul copiilor inscrisi a crescut, ajungand la peste 1000 la Scoala Spectrum Bucuresti si Scoala Spectrum Constanta.

Expirat
PROFESOR DE LIMBA GERMANA (pentru ciclul primar/gimnazial)  -  Scoala Internationala Spectrum

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles