Publicat 16 Sep 2018 | Reactualizat 14 Oct 2018 | Expiră 20 Oct 2018

Profesor de limba germană- Hunedoara,Deva,Targu Jiu,Craiova

4 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germană

Candidatul ideal

Profilul candidatului :
- Dispuneți în mod ideal de o diplomă universitară sau minim de nivelul C 1 în ceea ce privește
cunostințele limbii germane?
- Aveți deja primele experiențe în ceea ce privește predarea limbii germane?
- Vă face plăcere să cunoașteți oameni noi și prin competențele dumneavoastră să predați limba
germană?
- Ați fi interesat să faceți parte din echipa noastră, care și-a propus să investească mai mult în
recrutarea și instruirea asistenților medicali români, pentru ai face pe aceștia potriviți pentru o viață
sigură în Germania?
Atunci ați nimerit bine aici și ne-ar face plăcere să vă cunoaștem.

Descrierea jobului

- Predați independent și pe propria răspundere într-o sală de clasă, sau într-o sală de conferință,
unor grupuri între 10 și 20 de persoane, limba germană de la nivelul de începători până la atingerea
nivelului B 2
- Scopul este finalizarea cu succes a unui examen de limbă, nivelul B 2 la o instituție acreditată
- Vă căutăm în orașul Hunedoara ca angajat part-time ( aproximativ 6-12 ore pe săptămână) începând
din noiembrie 2018.

Vă oferim:
- O remunerație atractivă bazată pe educația și experiența dumneavoastră
- Bonus pentru realizări deosebite
- Sprijin colegial din partea echipei noastre din Germania și România
- O metodă de lucru independentă, care lasă loc creativității și ideilor dumneavoastră
- Furnizarea tuturor materialelor didactice necesare pentru realizarea unei predări profesionale

Firma Iuvare Heimbetriebsges.mbH are 35 de ani de experiență în domeniul îngrijirii în Germania,
precum și peste 550 de angajați, împărțiți în 16 locații, este o afacere de familie de dimensiuni medii.
În munca noastră ne simțim ghidați de o imagine creștină a omului ( Iuvare provine din limba latină și
înseamnă "ajutor, sprijin, a însoți") , omul cu nevoile sale individuale este întotdeauna punctul
central .
Sunteți interesat să faceți parte din echipa noastră?
Atunci vă rugăm să ne trimiteți documentele complete ale solicitării, care să indice și așteptările
salariale la detaliile de contact de mai jos. Dacă aveți în prealabil întrebări suplimentare, puteți
desigur să ne contactați și prin telefon. Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem.

Iuvare Heimbetriebsges. mbH

Recrutare personal ∙ Doamna Moldovan - Popescu
Loccumer Str. 2 ∙ 31633 Leese
Tel: 0049 5761 - 90207-18
Mobil: 0049 1523 - 362 41 75
Mail și Skype: r.moldovan-popescu@iuvare.de

www.iuvare.de

Profesor de limba germană- Hunedoara,Deva,Targu Jiu,Craiova  -  Iuvare