Publicat 23 Iul 2019 | Reactualizat 13 Aug 2019 | Expiră 22 Aug 2019

Profesor Învățământ Primar/Profesor Limba Engleza(Gradinita)

2 posturi

Candidatul ideal

Te incarci pozitiv in prezenta copiilor? Ai incredere in tine si in experienta ta? Iti plac provocarile academice? Cauti un mediu unde sa fii incurajat, respectat, apreciat? Cauti un pachet salarial (si de beneficii) motivant? Vrei sa faci parte dintr-o echipa de oameni deschisi si creativi?

Descrierea jobului

​Cerințe pentru postul de Profesor invatamant primar:
- studii de specialitate pentru a preda in invatamantul primar;
- minim 3 ani experienta (constituie avantaj: experienta intr-o scoala particulara sau internationala);
- persoana deschisa spre nou, cu pasiune pentru educatie, preocupata de pedagogia moderna;
- cunostinte de operare calculator;
- cunoasterea curriculumului national si alte metode educationale, abilitati pedagogice reale;
- persoana deschisa spre nou, cu pasiune pentru educatie, preocupata de pedagogia moderna.

Cerinte pentru postul de Profesor Limba Engleza - Gradinita
- studii de specialitate pentru a preda in invatamanul prescolar;
- minim 2 ani experienta in gradinita (constituie avantaj: experienta intr-o gradinita particulara sau internationala);
- cunoasterea foarte buna a limbii engleze;
- cunostinte de operare calculator.

Infiintata in anul 2008, Scoala Metropolitana ARC este acreditata de catre Ministerul Educației Naționale, prin ordinul de ministru numărul 3635 din 29.04.2013, trecând prin toate fazele de evaluare, recunoastere și certificare a calitatii educatiei oferite. Școala funcționează în prezent pe 3 niveluri de studiu (preșcolar, primar și gimnazial) și are ca obiectiv continuarea cu nivelul liceal si obținerea autorizării ca Școală internațională IB.
Şcoala Gimnaziala Metropolitana ARC vă oferă posibilitatea de a accede la un învăţământ de nivel european, bazat pe o educaţie raţional - emotivă şi comportamentală, capabilă să asigure copilului o dezvoltare liberă, individualizată, sănătoasă şi armonioasă.
Şcoala Gimnaziala Metropolitana ARC este locul unde copilul învaţă despre valorile vieţii, locul în care este acceptat în funcţie de nevoile personale şi unde învaţă să respecte şi să aprecieze pe cei din jur.
Şcoala Gimnaziala Metropolitana ARC este o invitaţie la responsabilitate, dialog şi colaborare, motivaţie şi încurajare.

Profesor Învățământ Primar/Profesor Limba Engleza(Gradinita)  -  SCOALA METROPOLITANA A.R.C.