Production Scheduler

British - American Tobacco (Romania) Investment S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent de liceu;
  • Foarte bune cunostințe de limba engleză;
  • Foarte bune cunostinte de operare PC;
  • Operare SAP;
  • Cunoaștere aprofundată a produselor, mașinilor și proceselor de producție.

Descrierea jobului

  • Va planifica și va programa capacitatea de producție la nivel de fabrică pentru departamentul de producție SMD, pentru a răspunde solicitărilor de volume interne și externe, prin combinarea în mod eficient a personalului și a echipamentelor disponibile și totodată prin minimizarea stocurilor interne de semiprodus.
  • Va elabora cu acuratețe și în timp util rapoarte zilnice, săptămânale și lunare și le va trimite persoanelor relevante.
  • Va verifica productia si va actualiza zilnic planurile de productie, tinand cont atat de performanta din zilele precedente, cat si de informatiile si de constrangerile care apar.
  • Va rezolva situatiile urgente, cauzate de defectiuni ale echipamentelor de productie si va propune solutii alternative de productie, astfel incat sa minimizeze volumele pierdute.

British American Tobacco (www.bat.com) este o organizaţie globală lider pe piaţă cu o istorie consacrată cu un viitor promiţător şi dinamic. Multumita angajaţilor noştri am continuat să ne dezvoltăm şi să depăşim aşteptările într-o piaţă foarte complexă şi plină de provocări.

Scopul nostru este sa devenim cea mai de succes companie din industria tutunului în toate pieţele noastre prin furnizarea de produse excelente; oferind încrederea şi responsabilitatea aşteptate de la mărcile de consum global.

Dacă aveţi talentul şi motivaţia să fiti parte din acest succes veţi descoperi că suntem interesati sa va sustinem in atingerea potenţialului dvs. maxim.
Publicat 1 Sept. 2022 Reactualizat 29 Sept. 2022 Expiră 1 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.