PROCUREMENT SPECIALIST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Abilități de analiza si interpretare date, simt comercial, adaptabil, activ;
  • Cunoștințe in analiza date, gestiune de bugete, cunoștințe de negociere, tehnici de cumpărare;
  • Capacitatea de adaptare si lucru rapid si corect.
  • Foarte bune abilități de comunicare si negociere;
  • Experiență avansata de lucru in Excel, PowerPoint;
  • Experiență minim 3 ani in domeniu;
  • Limba engleza

Descrierea jobului

  • Asigura cea mai buna oferta din piață pentru gama de produse aflata in directa responsabilitate, respectând politica comerciala Cordon Electronics;
  • Cercetare de piață in vederea identificării celor mai buni furnizori pentru specificul departamentului;
  • Negociere cu potențialii furnizori, cat si renegocierea periodica a contractelor existente;
  • Studierea si analizarea pieței;
  • Identificarea si selectarea furnizorilor;
  • Controlarea calității si conformității informațiilor administrative si comerciale comunicate de către furnizori;
  • Comunicarea permanenta cu furnizorii interni și externi;
  • Prelucrarea, verificarea si gestionarea contractelor din departament;
  • Asigurare suport pentru crearea/modificarea furnizorilor in SAP;
  • Verificarea documentației interne si utilizarea sistemelor si bazelor de date;

Cordon Electronics SRL, parte a grupului international Cordon Electronics, este o companie specializata in serviciile de reparatie, mentenanta si asistenta tehnica pentru echipamentele IT si de telecomunicatii. Cordon Electronics Romania este partener service autorizat pentru o gama larga de marci din sectorul IT&C printre care amintim: Apple, HP, ZTE, Philips, Meizu, Doro, Archos, SagemCom si iRobot. Complementar cu aceste servicii de reparatie, activitatea Cordon Electronics Romania se extinde si pe zone ca solutii logistice, solutii buy-back si de reciclare, activitati de call-center, retail on-line si distributie produse IT&C.

Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos