de ani Fără Frică...

Publicat 12 Nov 2019 | Reactualizat 10 Dec 2019 | Expiră 12 Dec 2019

Procurement Specialist

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

Studii superioare – Politehnica sau Economice
Experienţă relevantă pe un post similar
Cunoştinţe avansate operare PC ( Experienta de operare in SAP : BAAN este un avantaj)
Cunoştinţe de limba engleză – mediu
Cunoaşterea legislaţiei în domeniu
Cunoştinţe de gestionare a depozitelor
Cunostinte despre Comerţul International şi Contractul Comercial
Bune abilităţi de negociere

Descrierea jobului

Obiectivul postului: Responsabil cu achiziţionarea Materiilor Prime (Excipienti) si Materialelor de Ambalat, în cantităţile, calitatea şi la termenul prevăzut pentru asigurarea desfăşurării activităţii companiei în condiţii corespunzătoare şi fără întreruperi

RESPONSABILITĂŢI:

Primeşte comenzile interne prin intermediul sistemului SAP;
Analizează comenzile primite şi clarifică cu beneficiarul eventualele nelămuriri;
Studiază baza de date cu posibilii furnizori;
Evaluează oferta cu prezentarea de mostre (dacă este cazul) şi alege furnizorul în funcţie de calitate-preţ-flexibilitate privind condiţiile de plată şi promptitudinea în livrare;
Verifică situaţia datoriilor faţă de furnizori şi se ocupă de obţinerea avizelor tehnice;
Emite comanda de aprovizionare, cu aprobarea managerului şi participă la definitivarea contractului (unde este cazul);
Verifică şi restituie în termen contractele de aprovizionare, elaborând eventualele obiecţiuni;
Urmăreşte definitivarea contractelor, inclusiv prin soluţionarea litigiilor contractuale;
Asigura soluţiile de aprovizionare cele mai eficiente şi mai puţin costisitoare, urmărind în permanenţă reducerea costurilor acestora;

Terapia - a SUN PHARMA Company este cea mai mare companie de medicamente generice din Romania .Sun Pharma este a cincea cea mai mare companie de produse generice și specializate din lume și prima companie farmaceutică din India, cu o prezență globală în 65 de piețe și produse comercializate în peste 150 de țări.
Compania ofera un portofoliu solid și extins de produse generice și specializate, aducând beneficii pacienților din întreaga lume. În același timp, Sun Pharma se remarca prin resursele ei multiple, tehnologia avansată și capacitățile de producție de ultimă generație.
Doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie unde gasesti mediul cel mai potrivit pentru dezvoltarea ta si unde poti intalni toate ingredientele care sunt importante pentru tine ca sa fii multumit si implinit pe plan profesionala? Alege PROVOCAREA, alatura-te echipei Terapia - a SUN PHARMA Company, iar noi te asiguram de suportul nostru continuu pentru dezvoltarea ta ulterioara!
www.sunpharma.com

Procurement Specialist  -  Terapia - a SUN PHARMA Company

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles