Procurement Category Manager

MEDIPLUS EXIM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui Procurement Category Manager care sa se alature echipei A&D Pharma – Dr.Max Group.

Ce asteptam de la tine?
  • Educatie: absolvent studii superioare
  • Experinta de minim 3-5 ani pe un post similar
  • Experienta in zona de achizitii
  • Excelente abilitati interpersonale si abilitatea de a construi relatii de colaborare
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Abilitatea de a lucra pe mai multe proiecte si reprioritizarea acestora in functie de necesitati
  • Cunostinte avansate de MS Office
  • Limba engleza - nivel avansat

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitatile in acest rol?
  • Gestioneaza activitatile legate de achizitia de servicii si bunuri pentru categoriile asignate.
  • Elaborareaza, organizeaza și implementeaza strategia pentru licitații, pe baza cerintei și a documentației elaborate de beneficiarii interni.
  • Studiaza, intelege si discuta cu businessul specificatiile achizitiei pentru stabilirea specificatiilor optime care vor ramane in caietul de sarcini. Lanseaza solicitari de oferte catre furnizori si coordoneaza tot procesul de negociere in vederea achizitionarii serviciul in linie cu bugetul si caietul de sarcini/ specificatiile agreate cu clientul intern.
  • Analizeaza ofertele primite si negociaza contracte în limitele bugetului si în sfera de competenta a acestuia. Trimite catre clientul intern si/ sau catre directorul de procurement recomandarea furnizorilor ce ar trebui contractati in baza procesului de achizitie.
  • Coordoneaza procesul de validare si semnare a contractului.
  • Determina modalitatea de cumparare directa sau de licitatie conform procedurile interne.
  • Analizeaza nevoia de achizitii pentru o perioada de timp (1-2 ani) si propune calendarul de (re)licitare pentru furnizorii din aria desemnata.

Ce oferim?
  • Mediu de lucru într-o companie stabila de distributie si retail farmaceutic cu acoperire nationala, in care punem pret pe deschidere si colaborare intre colegi;
  • Spatiu pentru dezvoltare profesionala prin oferirea constanta de oportunitati de crestere si promovare în cadrul companiei;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale;
  • Reduceri substantiale la branduri din portofoliul de produse proprii si exclusive;
  • Oferte speciale de la partenerii companiei;
  • Zile de concediu suplimentare in functie de vechime;
  • Invatare continua - platforma de e-learning si acces gratuit la Bookster.

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, parte a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distributie si retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distributie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu si Dr.Max.

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Mai multe informatii pe: www.adpharma.com

Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos