Publicat 01 Iul 2020 | Reactualizat 22 Iul 2020 | Expiră 27 Iul 2020

Process Quality Engineer - Jucu

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Cunostinte dе limba engleza - nivel avansat;
  • Experienta in domeniul calitatii reprezinta un avantaj;
  • Capacitate dе analiza si sinteza;
  • Orientare spre client si spre imbunatatirea continua;
  • Spirit dе initiativa, creativitate si flexibilitate;
  • Bune abilitati dе organizare, comunicare si gestionare a timpului.

Descrierea jobului

Locatiе: JUCU, CJ.

  • Responsаbil cа toti mеmbrii аriei din cаrе fаce parte sа cunoasca cеrintelе si asteptarile clientului cu privirе la calitatе astfеl incat acestea sa fie respectate in toate domeniile de activitate;
  • Auditeaza periodic procesul de productie pentru detectarea neconformitatilor si participa la ciclul de inchidere al actiunilor corective;
  • Acorda suport departamentului productie in analiza proceselor ce nu adauga valoare (reparatii, remediere, sortare) avand ca scop minimizarea sau eliminarea pierderilor;
  • Asigura colectarea permanenta a informatiilor specifice calitatii (evolutia si analiza defectelor, date despre testare-parametri de testare, performanta echipamentelor de testare si date despre asigurarea calitatii- inregistrarea activitatilor) pentru a garanta respectarea cerintelor de calitate ale clientului si a celor specificate in procedurile interne;
  • Coordoneaza instruirea operatorilor privind problemele de calitate din liniile de productie/ aria unde activeaza prin instruiri specifice astfel incat fiecare operator sa fi fost instruit si sa cunoasca tot ceea ce este necesar pentru a-si defasura corect activitatea;
  • Analizeaza cauzele si implementeaza eficient actiunile corective folosind instrumentele calitatii (8D, 5 Why, 5M) astfel incat sa foloseasca lectiile invatate la procesele similare si aceeasi problema sa nu se repete;
  • Coordoneaza instalarea echipamentele/ sistemele de masura (din zona de productie), participa la elaborarea instructiunilor de utilizare a acestora, la elaborarea studiilor MSA si urmareste statusul calibrarii echipamentelor/ sistemelor astfel incat procesul de productie sa fie monitorizat in concordanta cu cerintele definite in planul de control;
  • Responsabil sa monitorizeze tendinta calitatii prin intocmirea rapoartelor lunare (FTQ, PPM intern, numarul si evolutia defectelor interne, cost rebuturi) si sa le prezinte membrilor echipei pentru a lua masuri de corectie in vederea indeplinirii obiectivelor de calitate si costuri ale non calitatii.

De’Longhi is an Italian company operating with a unique combination of entrepreneurial energy and exquisite style. World’s leading producer operating in comfort living field (small kitchen and comfort appliances).

Founded as a small industrial parts-making workshop in 1902, the company incorporated in 1950. Historically a major producer of portable heaters and air conditioners, the company has expanded to include nearly every category of small domestic appliances in coffee, food preparation and cooking industry, as well as household cleaning and ironing segments.

In 2001 De’Longhi’s acquired the British appliance maker Kenwood which expanded its reach in the food preparation and secured its position as the leader in the kitchen machine category. De’Longhi continued its expansion and in 2013 bought the rights to Braun household products from Procter & Gamble. In all, De'Longhi operates 5 production facilities and 33 international subsidiaries supporting sales to 75 countries worldwide, remaining committed to creating innovations that bring convenience and style into every customers'​ home making the everyday better.

We are born “to do” and we are focused on innovating and making high quality home appliances through committed people who are passionate about driving the continuous success of our brand. We are imaginative and enthusiastic. We demonstrate strength of character, practicality and resourcefulness and we are proud to put our name on products in people’s homes: “Every De’Longhi experience comes with something special“.

Want to be part of our team? Send your CV at: [email protected]

Expirat
Process Quality Engineer - Jucu  -  DE LONGHI ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles