Process Engineer (Wave Soldering)

MIELE TEHNICA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare - Electronica, automatizari sau mecanica;
  • Cunoasterea proceselor tehnologice in industria electronica;
  • De preferat 2-3 ani in domeniul robotilor industriali, electronica;
  • Aptitudini de organizare;
  • Abilitati de comunicare;
  • Capacitate de ascultare si de transmitere a mesajelor;
  • Capacitate de invatare rapida;
  • Capacitatea de a intelege informatii de specialitate la un nivel peste medie;
  • Rezistenta la stres;
  • Seriozitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

  • Este responsabil pentru procesele de lipire wave și lipire selectivă din aria de producție;
  • Este responsabil pentru dezvoltarea și menținerea documentației specifice proceselor de lipire wave și lipire selectivă: instrucțiuni de lucru, planuri de control, flux proces, proces de rework;
  • Oferă suport în linie pentru: repararea defecțiunilor, setarea și debug-ul echipamentelor de lipire wave și lipire selectivă;
  • Oferă soluții tehnice în urma analizelor privind erorile apărute în procesul de lipire;
  • Este responsabil pentru implementarea de proiecte de îmbunătățire în aria de lipire;
  • Definește, urmărește și îmbunătățește procesul de introducere a noilor produse (NPI) în aria de lipire wave și lipire selectivă;
  • Este responsabil pentru dezvoltarea tehnologiei din aria de lipire în conformitate cu cerințelele asociate introducerii de noi produse (NPI) – îmbunătățire continuă, optimizare timpi, calitate și cost;
  • Este responsabil pentru crearea și optimizarea setărilor programelor (profile termice, ajustări mecanice și calibrarea echipamentelor) în aria de de lipire wave și lipire selective;
  • Asigură suportul tehnic în faza de introducere de noi echipamente li oferă training tehnicienilor atunci când noi tehnologii sunt introduse în aria sa;
  • Interacționează și colaborează cu echipa de inginerie din cadrul Miele Germania pentru a facilita implementarea de noi produse, tehnologii și procese asociate ariei de lipire;
  • Este responsabil pentru calcularea capacității și a duratei ciclului de producție pentru produsele curente;
  • Pregătește și coordonează aprobările tehnice și eliberarea produselor;
  • Creează, implementează și monitorizează strategia de evaluare periodică a echipamentelor din aria sa, în concordanță cu standardele la nivel de companie.

Descrierea companiei

Miele - Premium brand de peste 120 de ani.

Miele este prezentă în Brașov din anul 2009 cu o fabrică de producție ce asigură grupului necesarul de componente electronice şi subansambluri pentru unităţile de control ale aparatelor electrocasnice inteligente și cu un departament de Dezvoltare Software si Hardware în cadrul căruia sunt realizate programe software pentru o gamă variată de electrocasnice și produse profesionale Miele.

Filozofia noastră “Immer besser - Întotdeauna mai bine”, ne determină să continuăm să dezvoltăm și să realizăm produse de înaltă calitate. “Noi la Miele ne dezvoltăm pentru a avea o experiență premium”– aceasta este viziunea noastră în Brașov, viziune care ne călăuzește în activitatea zilnică.

Brandul premium Miele s-a consolidat pe încredere și respect, valori care ne recomandă drept un angajator dorit și în România.
Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022