Publicat 04 Dec 2018 | Reactualizat 13 Dec 2018 | Expiră 03 Ian 2019

Procesare comenzi site / Facturare / Contabilitate

4 posturi

Candidatul ideal

Societatea noastra este in cautarea unei colege/unui coleg. Daca esti o persoana meticuloasa, atenta la detalii, dai dovada de corectitudine si seriozitate, iti prezentam cateva detalii despre acest post:

​CERINTE:
- Persoana responsabila si serioasa, capabila sa lucreze in echipa
- Spirit de echipa si orientare catre client.
- Atentie la detalii (diferentierea sortimentelor)
- Minim studii medii (liceu sau profesionala)
- Experienta in vanzari si cunoasterea produselor constituie un avantaj
- Cunostinte operare Pc

Descrierea jobului

Facturare / Contabilitate:

- evidente contabile primare
- urmarirea soldurilor clientilor si furnizorilor
- inregistrarea facturilor de achizitie marfa, servicii, bunuri
- evidenta si gestiunea stocurilor (note intrare-receptie, fise magazie, bonuri consum)
- inregistrare/verificare extrase cont banca lei si valuta, registru de casa in lei si valuta (deconturi)
- intocmirea de facturi, bonuri de casa, avize de insotire a marfii
- pontaje personal
- actualizari articole, preturi, caracteristici
- intocmire AWB pentru expeditiile prin colete,
- inregistrarea cu acuratete de informatii in sisteme de raportare ( statistica, rapoarte vamale, etc.)

Procesare comenzi site:

- proceseaza comenzi primite pe site, telefonic sau prin e-mail
- urmareste livrarile produselor expediate utilizand interfata firmei de curierat
- ofera clientilor informatii despre produsele comercializate

Compania desfasoara activitati de comert online www.finestore.ro, en-gros si en-detail, import- export cu bauturi alcoolice
Locatie activitate : Otopeni - langa BMW bavaria.

Procesare comenzi site / Facturare / Contabilitate  -  Finestore Distribution S.R.L.