Publicat 30 Apr 2019 | Expiră 31 Mai 2019

Președinte de filială

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CV-ul personal actualizat,
Studii superioare finalizate constituie avantaj (Management, Stiinte Politice si Administrative, Drept, Stiinte Economice, Relații internaționale sau Relatii Publice si Comunicare),
Experienta in functie de conducere cu personal in subordine,
cunostiinte lingvistice avansate: Engleza, Franceza.
Operare PC - Microsoft Office- avansat,
Experienta Politica nivel mediu/avansat,
Seriozitatea, implicarea, sinceritatea si fidelitatea in orice situatii reprezinta atuurile aplicantului.

Descrierea jobului

Coordoneaza activitatea la nivel local, prezinta rapoarte saptamanale Biroului Permanent Central, intocmeste sondaje de opinie,
monitorizeaza activitatea subordonatilor din filiala,
organizeaza si raspunde direct de campaniile electorale ale candidatilor propusi,
intocmeste si propune listele de candidati ai partidului pentru functiile administrative,
elaboreaza planuri de management la nivel local,
organizeaza intalniri saptamanale cu membrii partidului sau potentiali membrii in scop de informare a masurilor politice din Programul Politic,
supervizeaza respectarea planului politic al partidului din partea membriilor.
Presedintele, este persoana directa care reprezinta partidul cu autoritatile locale.

Partidul Popular din Romănia - PPR - partid este un nou partid constituit in 2016 inregistrat la Tribunalul Bucuresti, in registrul Partidelor Politice, la fila 143.

Partidul Popular din Romania – PPR, a fost constituit in acord comun cu Partidul Popular din Romania – PPE.

PPR, se adreseaza in special acelor persoane care simt nevoia sa se exprime liber si doresc sa se implice pentru schimbarea clasei politice actuale.

Presedintele de filiala este persoana directa care reprezinta viitorul partid in activitatile locale.

Postul de Presedinte,de Filiala se ocupa imediat, dupa votul si acceptare biroului permanent central.

Mentionam, ca orice cetatean roman poate sa depuna candidatura pentru postrul de presedinte de fialiala atat in romania cat si din Daispora, bineinteles, toti candidati care au fost selectatii vor depune la dosar un cazier judiciar si va trebuie sa ia la cunostinta atat statutul PPR cat si regulamentul de ordine interioara.

PPR, ofera sanse egale fiecarei persoane sa-si dovedeasca capacitatile de lider, prin formarea echipei proprii, intocmirea listelor de sustinatori pentru inregistrarea filialei in orasul sau sate care doreste sa-l reprezinte.

Cu privire, la candidatii care au depus candidatura pentru functia de presedinte de fialiala si selectionati, vor fi contactati. Mentionam ca doar candidatii selectionati vor fii contactati.

Mai multe informatii cu referire la Doctrina, Programul Politic cat si Statutul PPR se pot regasi si pe pagina de web.

Persoanele interesate pot sa-si depuna candidatura trimitand CV-ul personal actualizat la zi, si o scrisoare de intentie.

Candidatii pot sa aplice la acest post pana in data de 25 iulie 2019 inclusiv.
Se pot depune candidaturi din toate localitatile Romaniei si din Diasporă !

Expirat
Președinte de filială  -  Partidul Popular din Romănia