PR & Marketing Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Activitati si responsabilitati:
  • Acțiuni de PR – Furnizori, Influenceri, Presă, Parteneri media, Networking
  • Evenimente interne cu public
  • Acțiuni de protocol
  • Email Marketing
  • Relația cu filialele
  • Realizează conținut și urmărește producție promo diverse
  • Comunicare internă
  • Asigură comunicarea cu departamentele suport pentru promovarea produselor și proiectelor companiei
  • Asigură comunicarea cu producătorii parteneri pentru preluarea și transmiterea materialelor de marketing
  • Administrare conturi Google My Business
  • Redactează comunicate de presă pentru promovarea acțiunilor și proiectelor companiei
  • Contribuie la implementarea strategiei de marketing a companiei
  • Se implică în construirea, derularea sau coordonare campaniilor de marketing, în acord cu direcțiile agreate de top management
  • Coordonează acțiuni de marketing în acord cu politica de promovare a companiei
  • Monitorizează rezultatele acțiunilor și face propuneri de ajustare în funcție de de rezultate
  • Realizează texte de promovare pentru diferite formate de comunicare: articole, postări, broșuri, flyere, video
  • Urmărește acțiunile de promovare ale competitorilor, furnizează feedback și informații relevante

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Studii de marketing
  • Studiile în domeniul designului interior constituie un avantaj
  • Cunoașterea limbii engleze
  • Cunoștințe de SEO, Digital Marketing, Social Media, Email Marketing
  • Abilități de auto-organizare și prioritizare
  • Abilități de analiză și îmbunățire a acțiunilor realizate
  • Abilități de relaționare cu colaboratorii și partenerii de business
  • Abilități de înțelegere și formulare a noțiunilor tehnice și estetice în design

Beneficii:
  • Susținere în dezvoltarea profesională – cursuri plătite de angajator
  • Acces la restaurantul din cadrul grupului Delta Studio, cu prețuri preferențiale pentru angajați
  • Vizite la furnizori internaționali pentru documentarea și promovarea noutăților
  • Mediu de lucru plăcut, cu un design de ultimă oră

DELTA STUDIO SRL este o companie de design si solutii pentru amenajari interioare, infiintata in 1996, care a inceput activitatea pe piata din Romania, prin importul de gresie si faianta. In prezent, DELTA STUDIO SRL opereaza o platforma de solutii profesionale, sustinuta de o comunitate de profesionisti din sfera arhitecturii, designului de interior si constructiilor. Compania comercializeaza un portofoliu vast de produse dedicate amenajarii de interior, atat prin intermediul celor zece magazine proprii, disponibile in cele mai importante orase ale tarii, cat si online, pe deltastudio.ro. In prezent, Delta Studio si-a extins serviciile prin prisma celor 3 ramuri: DSD – Delta Studio Design, care ofera servicii integrate de arhitectura de interior, DSM – Delta Studio Manopera, care ofera servicii de montaj si implementare a proiectului si Delta Studio Properties, divizia de constructii si imobiliare a companiei.

Misiune: Oameni fericiti prin design interior.

Publicat 19 apr. 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 19 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos