Publicat 19 Mai 2019 | Expiră 19 Iun 2019

PR Executive

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Vrei sa faci parte din echipa meridian pr? Iti place ceea ce facem si te regasesti in abordarea noastra?
Cautam o persoana pasionata de comunicare, cu experienta si background relevant, dar nu refuzam ideea de a da o sansa unei persoane aflate la inceput de drum. Ar trebui sa iti placa sa scrii si sa o faci excelent, sa comunici, sa creezi si sa organizezi evenimente si sa ai cunostinte avansate de social media. Sa cunosti bine limba engleza dar si mai bine limba romana. Sa fii informat, in contact cu jurnalistii, mediile on line si off line dedicate comunicarii. Nu in ultimul rand sa fii responsabil angajamentelor asumate.

Descrierea jobului

Redacteaza comunicate de presa.
Gestioneaza continutul pentru pagini de social media, blogguri, site-uri.
Monitorizeaza aparitii media si livreaza rapoarte lunare.
Ajuta la organizarea de evenimente, transmite si urmareste invitatii la evenimente.

Agenție de PR și evenimente, Meridian PR construiește o comunicare eficientă cu un mesaj unitar, prin diversitate de canale și metode.

Construim sau consolidăm identitatea unui brand prin materiale şi acţiuni de impact, unitare şi coerente.

Interactivitatea, apropierea clientului de produs, call to action, brand awarness şi creşterea vânzărilor, sunt doar câteva dintre obiectivele Meridian PR.

Expirat
PR Executive  -  Meridian PR