Publicat 13 Nov 2019 | Expiră 14 Dec 2019

PPC specialist - Google, Facebook

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Specialist cu minim 1 an experienta in dezvoltarea de campanii PPC (strategie, creare, optimizare, raportare)
  • Pasionat de social media, google ads, e-commerce si mediul online, in general
  • Este dinamic, entuziast si orientat catre rezultate
  • Are cunostinte solide de marketing online, Google Analytics, PPC (Facebook Ads, Google Ads), content marketing, social media, copywriting si web analytics
  • Demonstreaza capacitati de analiza si sinteza, precum si viziune strategica, concentrare pe cifre si masurarea succesului campaniilor sau actiunilor initiate
  • Experienta in planificarea, implementarea si coordonarea campaniilor de marketing online si a campaniilor de PR
  • Se exprima corect in limba romana, atat verbal, cat si in scris
  • Detine bune cunostinte de limba engleza atat comunicare verbala, cat si in scris
  • Are foarte bune abilitati de comunicare si relationare
  • Are idei creative, imaginatie, meticulozitate, originalitate
  • Este o persoana flexibila si lucreaza bine atat individual, cat si in echipa

Reprezinta avantaj:
  • Cursuri de specializare in domeniul marketingului
  • Experienta in colaborarea cu parteneri media
  • Bune abilitati de comunicare si tehnici de negociere
  • Capacitate de analiză, planificare si organizare
  • Foarte bune abilitati de planificare si organizare, de relationare, de coordonare si motivare a echipei

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Analizeaza piata de profil si identifica cele mai potrivite canale de comunicare
  • Planifica, implementeaza, monitorizeaza campaniile de marketing online si adapteaza strategii in functie de evolutia acestora
  • Proiecteaza si realizeaza campanii de marketing si de PR in colaborare cu echipa
  • Participa la crearea strategiei de brand si comunicare
  • Gestioneaza pagini web, conturi de socializare si campanii de promovare online in colaborare cu echipa
  • Colaboreaza cu departamentul de marketing referitor la promotii, vanzari, cerinte ale clientilor
  • Efectueaza periodic analize si rapoarte
  • Optimizeaza costurile si urmareste constant performanta campaniilor

Beneficii:
  • Program flexibil, mediu de lucru placut
  • Pachet salarial motivant direct proportional cu realizarile
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive

360Advertising inseamna interactivitate, imaginatie si cunoastere. Suntem o echipa determinata, perseverenta si creativa. Prin cele 2 departamente principale: 360Print si 360Advertising oferim sevicii variate in domeniul marketing-ului online si al productiei publicitare, pentru ca afacerea ta sa fie cat mai vizibila si mai cunoscuta potentialilor clienti.

De la realizarea web design-ului pentru platforma interactiva ce prezinta o afacere in mediul online si pana la optimizarea si promovarea acestei platforme, serviciile noastre ofera calitate si o experienta unica, de neuitat. Credem ca in acest moment, prezenta in mediul online este indispensabila pentru o afacere de sucess. Profesionalismul realizarii acestei platforme interactive este cheia succesului afacerii tale.

Expirat
PPC specialist - Google, Facebook  -  360 ADVERTISING STUDIO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles