PPC (Pay-per-Click) Specialist

Conversion Marketing SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ești bun pe marketing online si ai vrea sa lucrezi in una dintre cele mai mari agenții de digital marketing din România? Te asteptam in echipa Conversion!

Ce asteptam de la tine:
- Cel puțin 3 ani experiență anterioară în administrarea campaniilor PPC;
- Cunoștințe bune de Web Analytics (raportare, tracking, etc);
- Aptitudini bune de comunicare (scris, vorbit, susținut prezentări);
- Cunoștințe de limba engleză, nivel cel puțin mediu.

Ideal ar fi ca printre abilitatile tale să se numere și:
– organizarea bună a datelor astfel încât rapoartele să fie ușor de înțeles;
– usurință în relaționarea cu clienții;
– disponibilitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă.

Descrierea jobului

Ce vei avea de făcut:
- Administrarea campaniilor Pay-per-Click (Google Ads, Facebook Ads, Linkedin Ads);
- Traininguri pentru echipa internă și pentru clienți, participarea la proiecte de new business.

Ce îți oferim:
- Vei lucra pentru unele dintre cele mai puternice branduri, pentru proiecte din e-commerce sau pentru generare de leaduri;
- Mediu de învățare, tool-uri de ultimă generație, colegi gata să te ajute;
- Posibilitate de work from home (WfH) - prezenta la birou 1 zi / săptămână;
- Cursuri și traininguri interne;
- Poziție full-time, contract de muncă;
- Salariu atractiv, posibilitate de dezvoltare;
- Prețuri preferențiale la eMAG, Tazz, Freshful și Fashion Days;
- Asigurare medicală privată (MedLife, Medicover sau Regina Maria);
- Beneficii la alegere (tichete de masă, pensie privată, cursuri de perfecționare);
- Echipa tânăra și dinamică.

Cu o cifra de afaceri de peste 2 Mil. Euro, Conversion este una dintre cele mai puternice agenții de digital marketing din România.

Echipa Conversion numără peste 35 de specialiști în inginerie, design și marketing online. Lucrăm pentru peste 100 de clienți printre care eMAG, BRD – Groupe Société Générale, MedLife, Walmark Romania, Agricover, Flanco, OLX Group, UNICEF, Oriflame CEE, Tazz by eMAG, Fitbit CEE, Orkla Romania, Chèque Déjeuner, Freshful, Microsoft Education EMEA, Fashion Days, Eurolife ERB, Banca Transilvania, NN Asigurari de Viata, Arabesque / MatHaus, Policolor, Syngenta Romania, Vivre Deco, Podravka Romania, Danone (Aptamil), Macromex (Edenia), OTP Bank Romania, CyberGhost VPN, etc.

De asemenea, deținem și operăm Profitshare - platforma de marketing afiliat nr. 1 din RO & BG - și Conectoo, unul dintre principalii furnizori de servicii de email / SMS marketing.

Din, Conversion face parte din grupul eMAG.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.