Publicat 19 Apr 2019 | Reactualizat 17 Mai 2019 | Expiră 20 Mai 2019

Policy Services Officer - determined period 1 year

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Requirements:

  • University degree
  • English skills (speaking and writing)
  • Good knowledge of Policy Services activity, rules and procedures

Competeny requirements:
  • Analytical thinking, open-minded
  • Customer oriented attitude
  • Attention to detail (accuracy) skills
  • Communication skills (speaking and writing)
  • Able to perform in a routine environment
  • Teamwork

Descrierea jobului

Responsibilities:

  • Processing correctly and timely any contract modification requested by the client during the insurance contract
  • Giving feedback for business, legal and technical issues implied by any modification of the contract
  • Reinforcing lapse policies according to the current rules and procedures
  • Calculating correctly and timely and returning of the surrender values
  • Co-operating with Actuarial Department in respect of checking surrender values in specific cases and with Finance Department in respect of payment
  • Corresponding daily with Sales Force and with client through consultant in order to process client's request and best service the contract
  • Contacting daily with Contact Center in order to ensure timely and proper policy services to our clients

NN este o companie de asigurări și managementul investițiilor, activă în peste 18 țări, cu o puternică prezență în Europa și în Japonia.

Grupul NN din România, include activitățile NN Asigurări de Viață și NN Pensii, companii lider pe piețele de profil, și NN Investment Partners, numărul patru în topul companiilor de administrare a fondurilor mutuale din România.

Pentru noi, NN reprezintă un capitol nou și interesant în viața companiei, cu noi oportunități de dezvoltare. Promisiunea noastră este că vom continua să fim alături de clienții, angajatii si colaboratorii noștri, un partener apropiat și de încredere. Valorile noastre de bază sunt: ne pasă, suntem transparenți, ne dedicăm.

Valorile noastre sunt expresia lucrurilor noastre dragi, a ceea ce credem și a obiectivelor noastre. Ne unesc și ne inspiră. Și ne determină comportamentul zi de zi.

NN Romania in cifre:

2,2 milioane clienți unici de asigurări de viață, pensii obligatorii și pensii facultative Cote de piață decembrie 2016:

• Asigurari de viata: 32,6%

• Pensii obligatorii (Pilonul 2) - 36,5% în funcție de active

• Pensii facultative (Pilonul 3) - 50,2% în funcție de active

Expirat
Policy Services Officer - determined period 1 year  -  NN Asigurari de Viata

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles