Publicat 24 Iun 2019 | Reactualizat 19 Iul 2019 | Expiră 24 Iul 2019

PLC programmers for KRONES automated lines for breweries

4 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în IT Software, IT Hardware, Inginerie

Descrierea jobului

Angajam in Bucuresti pe termen nedeterminat ingineri cu profil electric / automatica pentru dezvoltarea si optimizarea de programe PLC incluse in liniile automate dezvoltate de KRONES pentru fabricile de bere. Angajarea urmeaza sa se faca la firma MAINTEC Service SRL, filiala din Romania a firmei MAINTEC Service GmbH ( www.maintec-service.com ), filiala firmei KRONES AG ( www.krones.com ).

Job description

PLC programming and optimisation of KRONES automation lines for breweries.
Upgrade, optimization, performance improvement of automation equipment.
Performance / project implementation.

Qualification

Degree of electrical engineer or similar
Proficiency in PLC programming (Siemens S7, Allen Bradley, B&R)
Broad electrical knowledge of machine hardware
Fieldbus experience (Device-Net, Profi-Bus, Profi-net, CAN-Bus, Ethernet)
PC and general software knowledge
English written and spoken
High flexibility and 100% travel worldwide are required
Driving license

Opportunity

Comprehensive and intensive introduction and training
Long term contract
Adequate salary with allowance and additional benefits
Insurance package

Aceste joburi presupun lucrul in delegatie la sediul KRONES din Freising ( langa aeroportul din nordul orasului Munich) 50% din timp, si 50% lucrul de acasa ( in Romania ). Se acorda un pachet de beneficii inclusiv o diurna foarte motivante.

In cazul in care sunteti interesat va rog sa aplicati cu un CV actualizat in limba engleza.

Descrierea companiei

www.maintec-service.com
www.krones.com

PLC programmers for KRONES automated lines for breweries  -  MAINTEC Service SRL