PLC - Automation Engineer

LRE ProTek S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare Tehnice, profil Electrotehnica, Automatizari
  • Cunostinte automate programabile, PLC
  • Cunostinte dezvoltare aplicatii SCADA
  • Cuonstinte interpretare scheme electrice
  • Cuonstinte limba Italiana/Engleza
  • Disponibilitate la deplasari

Descrierea jobului

Automation Engineer
  • Programarea si punerea in functiune de software in sectorul automatizarilor industriale(proces)
  • Cunostinte software Siemens TIA Portal si dezvoltare aplicatii de control Codesys
  • Cuonstinte SCADA de tipul MOVICOM si similare, WinCC
  • Limba italiana mediu, bune cunostinte de limba engleza
  • Disponibil la deplasari pentru puneri in functiune, commissioning

Descrierea companiei

Sectorul de activitati al grupului nostru:
  • Alimentar: sisteme de precesare, transport si depozitare a cerealelor
  • Bauturilor: instalatii CIP, pasteurizare si mixing
  • Automatiari de preces: transport, depozitare, ajustari PID, managementul presei si a morilor
Integrarea personalului tehnic specializat la locatia noastră din Cluj Napoca.
Se ofera specializare la sediul nostru principal in Italia - Treviso(TV)

LRE ProTek este o companie care apartine grupului ''L.R.E. Group'' , cu sediul in România, in principal implicata in tehnologia de automatizare,creata pentru a satisface nevoile pietelor emergente din Europa la un profil ridicat, oferind solutii inovatoare de inginerie si propuneri tehnologice.
Nu ezita sa aplici! Te asteptam in echipa noastra.
Publicat 5 oct. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos