Plant Assistant & Data Analyst( Asistent Manager)

PepsiCo - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

PepsiCo raises the bar on talent and diversity and offers the ideal environment for developing potential!

This is an entry-level role, where you can apply without professional experience. However, we require the following studies/ skills to be able to act as owner, take initiative and do what is best:
  • Undergraduate student/ University Degree
  • Advanced English skills
  • Medium Excel & Powerpoint skills
  • Strong collaboration skills
  • Clarity in communication
  • Flexibility in working with different work-related styles than yours
  • Decision-making skills

Descrierea jobului

This role is a dynamic mix between administrative tasks and projects that involve a lot of creativity.

We can not anticipate what interesting project ideas we will have together, but you will have the following daily tasks:
  • Assist the Plant Manager in the daily activity and manage all the administrative activities of the Plant Department
  • Receive the documents and general requests from Plant departments and ensure that the right signatures are collected
  • Prepare Plant PowerPoint presentations
  • Complete travel requests and reports for Plant Departments
  • Make and keep all the appointments for Plant Manager
  • Participates in the plant meetings and keeps the minutes

Misiunea noastră este să creăm mai multe zâmbete cu fiecare sorbitură și fiecare ronțăială.

Cine suntem? Suntem unul dintre liderii globali din piața băuturilor răcoritoare și a snacks-urilor. Într-un cuvânt: PepsiCo.

Din 2013, suntem atestați drept Angajator de Top la nivel local, un etalon pentru întreaga industrie pentru modul în care ajutăm profesioniștii să-și construiască o carieră de succes, pentru modul în care investim în tinerele talente și, mai ales, pentru cultura organizațională în care fiecare este încurajat să fie autentic. Succesul PepsiCo constă în echipe diverse, în care pasiunea, integritate și ambiția de a fi printre cei mai buni formează The PepsiCo Way.

Află mai multe despre provocările lansate de PepsiCo pe întreg globul pe www.pepsicojobs.com .

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos