PLANNER/DISPECER FIRMA DE TRANSPORT INTERNATIONAL DE MARFURI

MADALINA HR QUALITY SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii medii (studiile superioare precum si cursurile de specialitate constituie avantaj);
Experienta pe un post similar in sectorul transport/logistica, minim 3 ani;
Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala (engleza/germana) la nivel avansat;
Cunostinte avansate de utilizare a calculatorului (Windows, MS Office);
Capacitate analitica si decizionala avansata;
Gandire proactiva;

Descrierea jobului

​Planificarea curselor pentru grupul de camioane gestionat;
Monitorizarea timpilor de conducere ai soferilor;
Comunicarea cu soferii;
Stabilirea si monitorizarea parametrilor curselor alocate flotei gestionate;
Raportarea activitatii si a problemelor catre seful de departament;
Gestionarea situatiilor de urgenta aparute pe parcusul derularii curselor;
Inregistrarea activitatii si a parametrilor curselor in diversele sisteme informatice;
Comunicarea si raportarea activitatii catre celelalte departamente;

Societate de recrutare cauta personal in vederea angajarii pe postul de planner/dispecer la o firma de transport international de marfuri.
Publicat 22 Sept. 2022 Reactualizat 20 Oct. 2022 Expiră 22 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.