PLANIFICATOR PRODUCTIE Onești

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Dacă ești o persoană entuziastă, organizată, axată pe dezvoltare profesională și personală continuă și te simti excelent într-un mediu de lucru profesionist, te inviăm să te alături echipei noastre!

Cerințe:
  • Studii superioare
  • Experiență în prelucrarea de baze de date
  • Cunostinte avansate Excel - obligatoriu
  • Abilitati analitice, de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor
  • Cunoasterea programul SAP - reprezinta avantaj
  • Persoana atenta la detalii și proactiva

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Prelucrează baza de date necesare în: verificarea stocurilor, stabilirii necesarului de materii prime, stabilirea produselor de realizat, repartizariea acestora pe secțiile de producție și pe schimburi, în funcție de comenzi si plan de producție.
  • Urmareste planul de productie, stocurile de materii prime, materiale si ambalaje in diferitele stadii de prelucrare pentru desfasurarea activitatii curente din cadrul Departamentului de Producție;
  • Planifica si transmite catre departamentele de Productie, Controlul calitatii, Tehnic, Depozite, planul de productie lunar/săptămânal, ori de cîte ori sunt modificări;
  • Stabileste prioritatile in lansarea comenzilor de aprovizionare ca materie primă fiecare secție de producție in functie de evolutia stocului de produse finite, alegand varianta optima;
  • Rectifica si reactualizeaza planul de productie, in functie de stocul de materii prime, de ritmul de livrare / vanzare si de stocul de produse finite pentru fiecare sectie in parte;
  • In baza programului de productie, intocmeste necesarul de materii prime si materiale de ambalare;
  • In functie de programul de productie si de stocul de produs finit, realizeaza zilnic o balanta a materiilor prime si a materialelor de ambalare deficitare, trimitand notificari corespunzatoare catre Departamentele;
  • Urmareste, pe baza programului informatic de productie, evolutia productiei in curs, monitorizand nivelul acesteia;

Societate Poloneza cu profil de industrializarea lemnului, cu sediul in mun. Onesti, jud. Bacau.

Barlinek Romania SA face parte din Group Barlinek Polonia - unul dintre producatorii de parchet natural din lemn.

Produsele firmei sunt exportate in peste 30 de tari.

Publicat 21 oct. 2021 Reactualizat 18 nov. 2021 Expiră 20 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos