Publicat 06 Feb 2018 | Reactualizat 20 Mar 2018 | Expiră 26 Mar 2018

PIZZAR

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Atributiile postului:Candidatii interesati pot suna la numarul de telefon 0799.831.111.

Atributii legate de pregatirea comenzilor:

Ajuta la prepararea blatului de pizza ;
Face prelucrarile preliminare gatitului: sorteaza, spala, curata, divizeaza, fileteaza ;
Ajuta la asamblarea produselor finale ;
Asista bucatarii prin actiuni simple ce conduc la bunul mers al activitatii din bucatarie : aduce materiile prime din magazie, urmareste procesele de decongelare, prajire, coacere, framantare coca ;
Ajuta la pregatirea pentru livrare a produselor finite ;

Atributii legate de mentinerea curateniei la locul de munca:

Colecteaza reziduurile solide si resturile alimentare in recipiente si le transporta la locurile special amenajate;
Asigură curăţenia zonei de lucru si a bucătăriei in general (curatenie ustensile si blaturi de lucru);
Spala vesela din bucatarie;
Mentine ordinea in bucatarie;

Atributii legate de respectarea regulilor de curatenie personala:

Foloseste echipamentul de protectie permanent cat se afla in bucatarie;
Se spala si dezinfecteaza pe maini inainte de contactul cu produsele alimentare sau ustensilele de bucatarie;

Atributii legate de respectarea regulilor de disciplina muncii:

Semneaza/transmite toate documentele necesare care tin de prezenta la lucru;
Comunica cu superiorul direct toate situatiile care implica absenta de la lucru;
Are un comportament civilizat in relatia cu clientii, sefii si colegii;
Realizeaza toate sarcinile trasate de bucatari care au legatura cu postul sau;

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:

Raspunde de pregatirea si cantarirea corecta a ingredientelor pentru blatul de pizza.
Raspunde de calitatea activitatilor preliminare gatitului (sortare, spalare, curatare, divizare, filetare) si de cantitatea de rebuturi rezultata.
Raspunde de calitatea asamblarii produselor finale atunci cand este solicitat.
Este responsail de calitatea proceselor simple din bucatarie pe care le supravegheaza (decongelare, prajire, coacere, framantare coca).
Raspunde cu promptitudine solicitarilor bucatarilor de a aduce produse din magazie.
Raspunde de calitatea ambalarii/etichetarii produselor pentru livrare atunci cand este solicitat.
Raspunde de transportarea cu regularitate a resturilor menajere in locurile special amenajate fara a fi solicitat in acest scop.
Este responsabil de pastrarea curateniei si a igienei in bucatarie;
Poarta permanent echipament de lucru curat.
Anunta superiorul direct daca a capatat o boala contagioasa.
Raspunde de inventarierea si pastrarea integritatii ustensilelor de bucatarie.
Este raspunzator de completarea corecta si transmiterea la timp a documentelor care tin de calitatea de salariat;
Este responsabil de respectarea normelor de igiena si de protectia muncii si PSI;
Se prezinta la controalele medicale solicitate de companie;

Descrierea companiei

Wise Box.

Expirat
PIZZAR  -  Wise Box