Publicat 07 Oct 2019 | Reactualizat 04 Nov 2019 | Expiră 07 Nov 2019

PHP WEB DEVELOPER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

The IT Department of Decathlon is looking for an experienced Web Developer in order to design and develop innovative web based applications. You will be working in a fast-paced international environment on interesting projects and gain invaluable knowledge and expertise along the way.

Descrierea jobului

Technical skills required:

  • +3 years experience in application design & development;
  • Knowledge of software engineering principles (OOP, Design Patterns, Agile best practice and so on);
  • Good work experience with the following technologies: PHP, Laravel;
  • Front end technologies: Javascript, AJAX, VueJS, HTML/CSS;
  • MySQL and/or PostgreSQL;
  • Basic Linux/DevOps skills;
  • Experience with version control systems, distributed revision control management systems (GIT).

Who are you?
  • A fun and enthusiast spirit;
  • A person with good communication skills;
  • Problem-solving and result oriented person;
  • A person able to establish priorities and meet commitments;
  • Creative and self-learning;
  • Team worker and willing to listen to others;
  • Eager to learn and explore new ideas, concepts and technologies.
Your tasks:
  • Design, code and test technical solutions while seeking optimal performance and structuring.
  • Define and implement technical solutions that answer best the project needs.
  • Establish responsible deadlines and team estimations, manage your time effectively.
  • As project team member, execute assigned stories and communicate with your team and Scrum Master
  • Communicate progress regarding tasks, status, issues, risk and dependencies from Planning to Deployment.
  • Manage your Sprint Backlog with your team using Agile Methodologies (SCRUM).
  • Propose improvement ideas for the application, procedures and technologies.
  • Proactively seek opportunities to broaden and deepen your knowledge-base and proficiency.
  • Follow and enhance existing development processes.
  • Occasional travel for short periods of time (France).

Decathlon, un brand care propune mărci inovatoare pentru plăcerea tuturor sportivilor. Suntem 70 000 de colaboratori Decathlon care lucrează zilnic pentru a atinge un scop comun, și anume să facem accesibile unui număr cât mai mare de persoane plăcerile și avantajele sportului. În toate țările în care avem filiale, împărtășim o cultură a companiei puternică și unică, consolidată de cele două valori care ne reprezintă: vitalitate și responsabilitate. La Decathlon, inovația este în centrul tuturor activităților: de la cercetarea de piață, până la conceperea produselor, design, producție și logistică. Echipele celor 20 de mărci pasiune Decathlon își folosesc toată energia pentru a concepe produse tehnice, simple și cu un design atractiv, la cele mai mici prețuri. Produsele noastre sunt destinate tuturor sportivilor, de la începători la profesioniști, și sunt disponibile exclusiv în magazinele Decathlon.

Expirat
PHP WEB DEVELOPER  -  Decathlon Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles