PHP DEVELOPER

TECHNOHUB S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cine ești tu:

Un dezvoltator PHP plin de energie și dedicat, care să se simtă confortabil într-un mediu dinamic și serios.
Responsabil de lucrul într-o echipă de dezvoltare pentru implementarea soluțiilor noi și îmbunătățirea soluțiilor existente.
Livrezi soluții tehnice sigure, testate folosind instrumente de testare automatizată
Codul sursă livrat este în concordanță cu standardele și bunele practici recunoscute, în vederea întreținerii și/sau îmbunătățirii soluțiilor existente și implementării soluțiilor noi la standarde de cea mai înaltă calitate
Documentezi codul sursă livrat și înregistrezi toate activitățile folosind instrumente de task management și suport utilizate în cadrul companiei;

Cerințele postului:
- Experiență de lucru în dezvoltarea și proiectarea aplicațiilor web folosind tehnologii/framework-uri PHP (e.g. Symfony/Drupal 8+);
- Experiență de lucru cu baze de date relaționale, cu soluții de versionare (Git), continuous integration (Jenkins), issue-tracking;
- O înțelegere bună a programării orientată pe obiecte, structuri de date și algoritmi, mecanisme de funcționare a aplicațiilor web (HTTP(S), RESTful API, JSON, etc.)
- Cunoștințe despre tehnologii/framework-uri back-end și front-end pentru aplicații web;
- Atitudine orientată spre rezolvarea provocărilor;
- Abilități de comunicare și relaționare;
- Capacitatea de a lucra în echipă;
- Limba engleză cel puțin nivel mediu;

Ce trebuie sa stii sau ce vei invata alaturi de noi :

- Proiectarea și dezvoltarea unor module și biblioteci reutilizabile pentru folosirea în proiecte de cercetare-dezvoltare și în proiecte de implementare de înaltă disponibilitate și volum mare;
- Proiectarea și dezvoltarea unor teste unitare și de integrare însoțite de documentație concisă dar cuprinzătoare;
- Acumularea de cunoștințe privind bunele practici în programare și a standardelor de securitate, aprofundarea cunoștințelor de programare orientată pe obiecte, baze de date relaționale, BigData, medii de dezvoltare specifice, soluții de versionare, soluții de integrare continuă;
- Acumularea de cunoștințe privind tehnologii/framework-uri: ElasticSearch, Logstash, respectiv framework-uri front-end (Angular8+) acolo unde este cazul;
- Comunicarea în echipă cu alți dezvoltatori software, arhitect de soluție, manageri de produs / analiști etc.

Descrierea jobului

Ce îți vom oferi:

- Un loc de muncă atractiv în cadrul unei echipe proactive
- Posibilitatea de a profita de experiența echipei de dezvoltare
- Utilizarea tehnologiilor biometrice (Face Recognition, Fingerprint scanning etc.)
- Utilizarea tehnologiilor Augmented reality (AR) și Artificial intelligence (AI)
- Poți participa în proiecte care utilizează servicii de tip cloud (Microsoft Azure) și alte arhitecturi orientate pe servicii
- Dezvoltarea proiectelor de tip "Internet of Things (IOT)", folosind dispozitive embedded, senzori, tag-uri RFID etc.
- Posibilitatea de a obține certificări recunoscute internațional (Microsoft Certified etc.)

We are a team of professionals specialized in Enterprise Mobility and eBusiness solutions design which add value to customer organizations. We have in-depth knowledge of industries we are providing services for. Our activity in information technology concentrates business consultancy, design, implementation and support. Our most appreciated talent is speaking the language of our customer. That is to say, in the worlds of retail, logistics, distribution, we understand the language, we speak it and we make the project implementation turn into a natural consequence of deeply understanding the very specific business needs of our customers and knowing how to turn them into results.

We strongly believe in the quality of the services we are providing. The experience accumulated in implementing reference projects in Romanian IT industry gives as the confidence that we know how to “connect the dots” in any organization.

Having a track record of thousands of hours of consulting and development in specific business areas, from portals and communications platforms, supply chain management solutions, field service, workforce management & planning, production traceability, post & parcel software, by means of latest auto-identification technologies.

We deliver one-stop-shop solutions, by providing the entire solution, from business consulting through hardware installation to software application development and/or implementation.
Publicat 30 iun. 2022 Reactualizat 28 iul. 2022 Expiră 30 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos