Phone Seller - Pharma - Bucharest

S.C. INTERBRANDS ORBICO S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

•Studii medii (cu diplomă de Bacalaureat ) / superioare;
•Experiență de minim 6 luni într-o poziție similară;
•Abilități foarte bune de organizare și planificare;
•Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
•Focus pe client – punct forte;
•Gândire flexibilă – punct forte;
•Construire de relații – punct forte;
•Gestionează proactiv volumul de muncă;
•Abilități de vânzare și negociere;
•Cunoștințe foarte bune de operare PC: Word, Excel.

Descrierea jobului

• Prezentarea și promovarea prin telefon a produselor și serviciilor companiei pentru clienții alocați;
• Identificarea nevoilor clienților, personalizarea și adaptarea ofertelor la cerințele și nevoile acestora;
• Rezolvarea eventualelor probleme apărute la clienți în colaborarea cu celelalte departamente;
• Monitorizarea creditului clientului și recuperarea creanțelor;
• Respectarea rutei zilnice de apeluri și îndeplinirea obiectivelor specifice pentru acestea;
• Realizarea de analize și rapoarte despre activitatea depusă;
• Propunerea către managerul ierarhic a strategiilor de acordare a discounturilor specifice fiecărui client în parte;
• Dezvoltarea permanentă a relației cu clienții în scopul atingerii obiectivelor de business;
• Realizarea targetului de vânzări și îndeplinirea altor obiective stabilite de către managerul direct.

Interbrands Orbico este unul dintre jucătorii importanți pe piața de distribuție FMCG din România, parte din Grupul Orbico, cel mai mare distribuitor FMCG din Europa prezent în 20 de țări.
Oferim soluții integrate de servicii pentru clienții noștri: managementul brandurilor, vânzări sau servicii de mercantizare.

Ne mândrim cu o echipă de peste 2000 de oameni experimentați și dinamici ce pun pasiune în ceea ce fac și demonstrează constant dorința de a progresa.

Dacă vrei și tu să faci parte din povestea noastră, aplică la unul dintre joburile deschise!

ENJOY THE RIDE!
YOUR SUCCESS STORY BEGINS HERE

Publicat 13 Sept. 2022 Reactualizat 4 Oct. 2022 Expiră 13 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.