check_circle

Job verificat

|Publicat 01 Apr 2019 | Reactualizat 22 Apr 2019 | Expiră 01 Mai 2019

Personal Sanitar(Infirmieri) si Asistenti Medicali in ANGLIA

15 posturi

Candidatul ideal

Avanta Care angajeaza cadre sanitare (personal auxiliar sanitar) si asistenti medicali pentru unul din centrele noastre de ingrijire persoane varstnice in toata Marea Britanie, cu predominanta in sud.
Locul de munca se desfasoara in cadrul centrelor unde exista si posibilitatea de a se asigura cazare (contra-cost).
Prin urmare daca esti o persoana calda, plina de energie si intelegi rolul activ al unui cadru medical, pregatit sa ajute si sa ofere suport emotional, atunci, tu esti persoana pe care noi o cautam.

CONDITII DE ANGAJARE:

- disponibiliate imediata si de relocare;
- cunoasterea limbii engleze, conversational;
- pasaport valid (optional);
- experienta si calificarea profesioanal poate reprezenta un avantaj dar nu este obligatorie;
- gandire analitica si spirit de echipa;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- suport in a avea o stransa legatura afectiva si emotionala cu rezidentii;
- supraveghere si monitorizare rezidenti;
- suport si sprijin in timpul activitatilor zilnice;
- suport si asistare cu alimentatia, exercitii fizice si medicamente;
- asigurarea confortului necesar pacientilor;
- asigurarea de conditii igienico-sanitare;
- respecatarea decizilor stabilite in mod ierarhic dupa cum urmeaza: Manager, Team-Leader, Admin echipa;
- raportare catre Manager;
- disponibilitate si flexibilitate de a lucre ture de zi si noapte (mediu spitalicesc);

BENEFICII:

- Contract de munca (englezesc) pe perioada nedeterminata;
- Curs de pregatire si calificare in centrul de excelenta Avanta Care LTD
- Asigurare hotel pe perioada cursului;
- Minim 35 de ore de lucru pe saptamana si posibilitatea de a lucra pana la 60;
- Cadrul legal de a lucra in Mare Britanie si drepturi depline in ceea ce priveste:
a) pensie – plan privat;
b) concediu – 28 de zile pe an cu plata
c) asigurare la locul de munca

- Asigurarea deschiderii unui cont bancar;
- Suport si asistare obtinere NINO;
- Costuri reduse in ceea ce priveste cazarea cuprinse intre £300 - £400/lunar cu toate utilitatile incluse;
- NU SUNT PERCEPUTE COMISIOANE IN VEDEREA ANGAJARII.

PACHET SALARIAL:

- Entry-level: salarizarea pe ora incepe de la £8,55/ora si £9,05/ora pe turele de noapte si de sarbatori;
- Cresteri progresive salariale dupa primele 4 luni pana la £9,60 in functie de experienta
- Avans din salariu pana la £450;

Pentru cei interesati va rugam sa ne comunicati un CV cu intentia dumneavoastra de relocare si data cea mai probabila de relocare in Marea Britanie, iar unul dintre colegii nostri de la Resurse Umane va v-a contacta in cel mai scurt timp.

Personal Sanitar(Infirmieri) si Asistenti Medicali in ANGLIA  -  AVANTA CARE